מעדיף אליפות גם בלי לנצח את מכבי חיפה

מכבי תל אביב נפרדה אמש (שני) ב-1:1 ממכבי חיפה וכפי שקרה לירוקים באליפות הראשונה שלהם בעידן ברק בכר, הם כרגע עושים את זה בלי לנצח את היריבה המרכזית שלהם בליגה. אז הירוקים לא הצליחו לנצח את הצהובים, מה שלא מנע מהם לזכות באליפות, והעונה הקבוצה של רובי קין לא מצליחה לנצח בליגה את זאת של מסאי דגו, מה שגם הפעם לא אמור להפריע להשגת התואר. 

ועדיין, מבחינת השחקנים הצהובים, המטרה המרכזית היא ברורה והיא לזכות באליפות. 10 נקודות היתרון בטבלה הן משמעותיות מאוד ומכאן זה תלוי בהם להשיג את זה. אחרי ההדחה מהגביע, רובי קין ביצע אמש שבעה שינויים בהרכב כאשר דווקא מי ששמרו על מקומם ב-11 היו מהטובים על הדשא. עידן נחמיאס, שבישל לערן זהבי, ואופיר דוידזאדה שבעיני רבים היה הטוב על המגרש. 

אופיר, מתי ידעת שתפתח בהרכב? 

“ידעתי רק בצהריים שאפתח, אנחנו שחקנים מקצוענים, זה לא משנה אם ההחלטה מתקבלת כמה ימים לפני המשחק או באותו היום, יש פה שחקנים ברמה גבוהה שמוכנים בכל רגע לעלות למגרש ולתת את ה-100 אחוז שלהם. הרגשתי טוב מההתחלה ואני שמח שהיה לי משחק טוב. במחצית הראשונה היינו עדיפים, במחצית השנייה הייתה ירידה ביכולת, ננתח למה זה קרה ואיפה טעינו בשביל המשחקים הבאים. היה משחק הקרבה, כולם נלחמו בשביל התוצאה, בשביל להמשיך את העונה הטובה וצריך לקחת את היכולת מהמחצית הראשונה להמשך העונה”. 

"כולם נלחמו". אופיר דוידזאדה (חגי מיכאלי)“כולם נלחמו”. אופיר דוידזאדה (חגי מיכאלי)

יהיה נכון להגיד שתיקו משקף, או שאתם יוצאים מרוצים מזה שלא הפסדתם עם איך שהמחצית השנייה התפתחה?

“בעיני תיקו משקף. במחצית הראשונה היינו מעולים, לחצנו, הגענו להזדמנויות, הנענו את הכדור. במחצית השנייה חיפה הייתה עדיפה. היה פה משחק הקרבה וגם את זה צריך כדי לקחת אליפות, לא תמיד הכל הולך טוב, זה חלק מהכדורגל וברגעים הפחות טובים צריך לדעת לעמוד על הרגליים ולשמור על תוצאה ולהמשיך הלאה”.

ליאור רפאלוב זלזל קצת, אמר שרק העפתם כדורים, התאכזב מהנעת הכדור שלכם. איך אתה מתייחס לזה?

“אני לא מתעסק בזה ומבחינתי הטבלה מדברת בעד עצמה וזה מה שצריך להיות. אנחנו עושים את העבודה שלנו, מתרכזים בעצמנו וזה מה שהביא אותנו למקום שבו אנחנו נמצאים כרגע. אם נמשיך ככה ולא נתרכז בקבוצות אחרות או בשחקנים אחרים אז בסופו של דבר נשמח בסיום העונה”. 

נעזוב רגע את רפאלוב, אבל אפשר יהיה להבין את האוהדים שמבחינתם מאכזב אותם עונה כמעט שלמה לא לנצח את מכבי חיפה בליגה. נשאר עוד משחק אחד לתקן את זה.

“אז קודם כל – נשאר עוד משחק נגדם. מכבי חיפה קבוצה טובה. היו עונות מסוימות שניצחנו את מכבי חיפה ולא לקחנו אליפות, אז אם אתה שואל אותי ‘מה עדיף?’, אז עדיף לקחת אליפות ולא לנצח את חיפה. כמובן שאנחנו רוצים לנצח בכל משחק, זו מכבי ואין פה באמת שאלה כזאת. הייתה פה יריבות ממש טובה על הדשא, משחק טוב עם קצב טוב והתיקו הזה משקף”. 

"לא מתעסק בזה". רפאלוב בעימות עם זהבי (רדאד ג'בארה)“לא מתעסק בזה”. רפאלוב בעימות עם זהבי (רדאד ג’בארה)

סבוריט: אם נמשיך ככה ניקח אליפות

שחקן נוסף שהתראיין היה הבלם הספרדיאנריק סבוריט, שאמור לעזוב בסיום העונה אחרי שש שנים בישראל, והוא רוצה לעשות זאת עם אליפות שלישית במדים הצהובים: “הראינו אופי, עשינו פעולות טובות, אבל צריך לחשוב על מה שקרה לנו במחצית השנייה כדי להשתפר. האם מדאיג אותי שאנחנו לא מנצחים משחקים מכריעים? אולי, אבל המשחקים מול אולימפיאקוס ומכבי פ”ת שונים כי אלו היו הפסדים קשים. 

“אם מנתחים את הרמה שלנו העונה ומשווים לעונות קודמות, לשש העונות שלי פה, אז אפשר להגיד שאנחנו טובים, המצב שלנו בסך הכל הוא בסדר, הפער הוא 10 נקודות, ומכאן צריך לעבוד על הרבה דברים ולשפר אותם, במיוחד לעבוד על מה שקרה לנו במחצית השנייה, אבל אם נמשיך ככה ניקח אליפות וזאת המטרה המרכזית שהצבנו העונה”, המשיך הספרדי. 

“לא ספגנו ממצב נייח, היו כמה ‘כמעט’, אבל אני מסכים שאנחנו צריכים להשתפר מאוד בקטע הזה הגנתית וגם התקפית”, סיכם סבוריט שנשאל על המצבים המסוכנים של חיפה בסיום. “שום דבר לא נגמר במאבק הזה והפסדנו כבר יתרון של 10 נקודות רק לפני חודשיים. למדנו הרבה משני ההפסדים שלנו לאולימפיאקוס ולמכבי פ”ת, ששום דבר אף פעם לא גמור. מכבי חיפה טובה, באר שבע טובה, אנחנו צריכים להשתפר בהרבה דברים, לדאוג להופעות שלנו ואני חושב שאם נעשה את זה אז בסופו של דבר נזכה באליפות”.

האזינו לפודקאסט לסיכום המשחק:

קין: “להם היה יותר מה להפסיד”

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *