מפקד אוגדה 98 לנבחרי הציבור: “אתם חייבים להיות ראויים…“תמצאו את הביחד והמחבר”: מפקד אוגדה 98 תת-אלוף דן גולדפוס כינס היום (רביעי) מסיבת עיתונאים ליד גבול עזה. בדבריו הוא העביר מסר חריף לממשלה: “אתם המנהיגים, חייבים להיות ראויים לנו ולאותם לוחמים שקיפחו את חייהם”.

אחרי דבריו החריגים של גולדפוס, הרמטכ”ל הרצי הלוי יקיים איתו שיחת הבהרה בעקבות הביקורת על הפוליטיקאים. ל-N12 נודע כי המזכיר הצבאי של רה”מ בנימין נתניהו שוחח איתו לגבי הנאום. בצה”ל הבהירו: “הדברים שנאמרו על ידי הקצין בסוף הצהרתו לא אושרו עם מפקדיו. הקצין יזומן לבירור”.

גולדפוס פנה למנהיגים משני הצדדים: “אני מקווה שיוכלו למצוא זמן להקשיב לליבו של לוחם שנלחם מ-7 באוקטובר ביום שבת הארור. מאז לא הפסקתי להילחם לשלוח לוחמים וללכת איתם לעבר האש. אנחנו נחושים לנצח. נחושים להביא הביתה את החטופים. נחושים להמשיך בכל דרך שנצטרך את הביטחון לישראל ואזרחיה”.

מפקד האוגדה הבהיר: “לקחנו בעבר ובהווה אחריות על כל מעשינו – לא נברח מאחריות”. הוא הוסיף: “מרכינים ראש לנוכח הכישלון המהדהד ב-7 באוקטובר, אבל ממשיכים קדימה. אבל אתם חייבים להיות ראויים לנו, חייבים להיות ראויים לאותם לוחמים שקיפחו את חייהם. ראויים לאותם לוחמי מילואים שלא מעניין אותם. אתם חייבים לוודא שלא נחזור ל-6 באוקטובר שכל המאמץ והקורבן לא היו לשווא”.

“תשימו לכם את זה טוב טוב בראש בכל שעה”, אמר גולדפוס. “אני מבקש מכם להיות ביחד מאוחדים, לדחוק את הקיצון ולאמץ את הביחד. תמצאו את הביחד והמחבר. מצאנו את זה בשדה הקרב ואנחנו לא מתכוונים לוותר על זה. תעשו שזה יהיה שווה”.

אחרי דבריו של מפקד האוגדה, שר הפנים משה ארבל אמר כי הוא “מחבק ומאמץ אל לבי כל מילה מדבריו”. הוא הוסיף: “מפקד ולוחם אמיץ וגיבור. עלינו להסיר את כל גורמי הפירוד, לסלק המחיצות המבדילות, ולגרש שנאת חינם מתוכנו. נכבד איש את רעהו, נהיה מתונים זה לזה, ורק יחד ננצח”.

אוגדה 98 מתמרנת בח’אן יונס: “הלחימה באזור מאופיינת בפשיטה על מבנים רבי קומות”

דובר צה”ל עדכן הערב במצב הלחימה בעזה ומסר כי לוחמי סיירת גבעתי עצרו פעיל חמאס בחטיבת ח’אן יונס. בחקירתו הוא הוביל את הכוחות לתשתית טרור שבה התבצרו כ-15 מחבלים. המחבלים חוסלו והאיתור הושמד על ידי כלי טיס בהכוונת הכוחות.

עוד נמסר כי במהלך התקדמות הכוחות במרחב לוחמי מגלן, אגוז וסיירת גבעתי עצרו מספר מחבלים, בניהם מפקד בכוח הנח׳בה. “המחבלים מכווינים באופן מדויק את הכוחות לתשתיות טרור בשכונה, מיקומי פירים, מלכודים והימצאות מחבלים נוספים”, הסבירו בדובר צה”ל

“הלחימה באזור מאופיינת בפשיטה על מבנים רבי קומות ובמהלכן חוסלו כמאה מחבלים ובוצעו למעלה ממאה תקיפות אוויריות סמוך לכוחות”, ציינו.

העדות המטלטלת של מפקד אוגדה 98

ארבעה ימים אחרי מתקפת הפתע, מפקד אוגדה 98 תת אלוף דן גולדפוס תיאר את הקרבות בעוטף. “אנחנו מדברים על מאות מחבלים, עשרות נקודות חדירה, מראות קשים, הרג של אזרחים, בתים וחמ”לים שנשרפים על יושביהם”, סיפר. “אנחנו לוחמים שנלחמים בחירוף נפש כדי להדוף את המחבלים, להציל את האזרחים ולשים עצמנו קו ראשון, מתארגנים כעת להתקפה”.

“הגעתי ביום שבת בבוקר לכפר עזה, בהיתקלויות השונות אני מבין שזה אירוע הרבה יותר גדול, ומתחיל לעבור ישוב ישוב ולהזרים כוחות פנימה”, הוא שחזר. “עבדנו בשיתוף פעולה ישיר עם חיל האוויר, היכולת להביא מסוקים, בשיחה עם מפקדי הטייסות שאומרים לנו: ‘רק תגידו איפה, אנחנו מגיעים’. בשמונה בבוקר הגעתי למסיבה ברעים. לא יכול לתאר את המראה. אני ועוד ארבעה אנשים מסתובבים ממקום למקום מיישוב לישוב. כשאני נכנס לכפר עזה הקמ”ן שלי חוטף כדור, אין לי עם מי לדבר, אני רק מנסה להבין לאן להפנות כוחות, מאמץ גזרה לעצמי כדי שאני אוכל לחלק כוחות לאירוע”.

מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס (צילום: דובר צה"ל)

מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס | צילום:
דובר צה”ל


תא”ל גולדפוס תיאר כיצד ניהל את הלחימה, תוך איום מתמיד ועם מעט גורמים בשטח: “יש קרבות, קשה להבין את התמונה. מפקד סיירת גבעתי בנחל עוז אני מאמץ אותו אלי, מג”ד שלי, קצין שלי, אני פוגש אנשים בדרך נותן להם פלוגות, הנה קח תסתדר”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *