מתן וינוגרדוב, בן 20 מירושלים, נפל בקרב במהלך הפשיטה על…צה”ל התיר היום (שני) לפרסום כי סמל ראשון מתן וינוגרדוב, בן 20 מירושלים, ששירת בגדוד 932 של חטיבת הנח”ל, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. וינוגרדוב נפל במהלך חילופי אש שהתרחשו מחוץ לבית החולים שיפא, במהלך פעילות הפשיטה של כוחות צה”ל על מפקד הטרור בתוך בית החולים. וינוגרדוב היה חלק מהכוח שנכח במעטפת, והמחבלים ששהו מחוץ לבית החולים ירו לעבר הכוח. 

וינוגרדוב השתתף בפשיטה הלילה על בית החולים שיפא – שהחלה בסביבות השעה 2:30 בלילה. בתיעוד שהגיע מצפון הרצועה בשעות הלילה, ניתן לשמוע את קולות הירי מחילופי האש שהתפתחו מסביב למקום. זאת, בזמן שבתוך בית החולים נכחו מחבלים רבים – שחלקם חוסלו וחלקם נעצרו בידי צה”ל. 


המבצע, שבוצע בידי חיילי אוגדה 162, נפתח בעקבות מידע מודיעיני שלפיו מחבלי חמאס ממשיכים להשתמש בתשתיות בית החולים כדי לנהל ולייצא פעולות טרור. “הכוחות הפועלים במרחב, הוכשרו למשימה ותודרכו מראש בעניין החשיבות במניעת פגיעה באזרחים, חולים, צוותים רפואיים וציוד רפואי”, הדגיש דובר צה”ל תא”ל דניאל הגרי.


עוד מסר דובר צה”ל כי “גם במהלך המבצע, צה”ל מבטיח את המשך פעילות בית החולים, והביא דוברי ערבית לשטח, כך שיוכלו לקיים שיח עם החולים השוהים בבית החולים. רופאי צה”ל ערוכים לסייע לנזקקים לכך. החולים והצוותים הרפואיים אינם חייבים להתפנות מבית החולים, אך יש מעבר ליציאת אזרחים מהמרחב”.

במקביל, צה”ל ממשיך לפעול במרכז הרצועה – וחיסל במהלך סוף השבוע עשרות מחבלים ששהו במקום. זאת, באמצעות ירי צלפים, פגזים ובשיתופי פעולה עם חיל האוויר. בנוסף בח’אן יונס, לוחמי גבעתי ממשיכים לפעול במרחב וחיסלו מחבלים שהתקרבו לכוחות.

אתמול, מסר הרמטכ”ל הצהרה לתקשורת, והתייחס ללחימה ברצועה – ולהרחבת הפעולה. “לצד ניהול הלחימה, אנחנו ממשיכים לתכנן את המשך הפגיעה במרחבים שבהם עדיין לא פעלנו. צה”ל נערך להתקפות באזורים הנוספים וביחד עם הדרג המדיני נחליט על העיתוי ועל התנאים המתאימים. ברגע שיוחלט – צה”ל יפעל במלוא העוצמה והנחישות. אנחנו נחושים לפעול בכל מקום בו חמאס בונה את כוחו; לא נכון להשאיר חטיבות חמאס וגדודי חמאס מתפקדים”.

עוד הוסיף הרמטכ”ל: “אנחנו חדורי מטרה להביא את הביטחון שמגיע לאזרחי ישראל. החטופים ומשפחותיהם ניצבים לנגד עינינו כל הזמן, כך גם התושבים בדרום ובצפון שטרם חזרו לבתיהם. זו משימה שתמשך עוד זמן ארוך, ואני כמפקד הצבא אחראי עליה. אני בטוח מאוד ביכולת שלנו לעמוד במשימה הזו ביחד”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *