נפילה זוהתה צפונית לאילת: “האירוע הסתיים והפרטים בבדיקה”“מטרה אווירית חשודה” ככל הנראה כלי טיס עוין, נפלה צפונית-מזרחית לעיר אילת, מחוץ לשטח הארץ, על גבול ישראל-ירדן. מצה”ל נמסר כי האירוע הסתיים ופרטיו נמצאים בבדיקה.

בתיעוד ראשוני מהזירה נראה הכטב”מ או הרקטה עולה באש על הקרקע, בשטח פתוח. בדוברות רשות שדות התעופה מיהרו להבהיר כי לא הייתה נפילה בשדה התעופה.

הדיווח הזה מגיע על רקע שיגור חריג שבוצע בלילה שבין ראשון לשני מעיראק והתפוצץ על מבנה בבסיס צבאי בעיר אילת, ללא נפגעים.

בהמשך אותה היממה, אירעה התקיפה בדמשק שבה חוסלו בכירים איראנים ואשר יוחסה לישראל. מאז מאיימת איראן והציר שאותו היא מובילה, הכולל את חיזבאללה, המיליציות בעיראק, בתימן ובעזה, בתגובה חריפה נגד ישראל. כך שאותו איום שנפל באזור אילת, יכול להיות ששוגר מכל אחת מהגזרות הללו. בצה”ל, כאמור, בודקים.

עוד לפני פרוץ המלחמה אירעו בשנים האחרונות מספר מקרים של נפילות בנגב ובערבה של טילים ששוגרו מסוריה בתגובה לתקיפות שיוחסו לישראל, וחדרו לשטח הארץ דרך ירדן. מפרוץ המלחמה, גם השקט באילת ובערבה הופר. לאחרונה תועדה נפילת טיל שיוט ששיגרו החות’ים מתימן, בשטח פתוח מחוץ לעיר, והשבוע כאמור נרשם אירוע חמור של פיצוץ כלי טיס עוין ששוגר מעיראק, בשטח בסיס צבאי, מבלי שזוהה או יורט.

כפי שצוין, האירוע היום מגיע כאשר העיניים נשואות לאפשרות של תגובה איראנית לחיסול שיוחס לישראל של בכירים בכוח קודס ומשמרות המהפכה בדמשק. כמובן שיש לציין כי אין כל אישור רשמי לקשר בין האירוע בסוריה לנפילה סמוך לאילת, שפרטיה עוד נבדקים.

 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *