סא”ל אופיר כספי ננזף בעקבות דבריו בזכות התיישבות יהודית בעזה

בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.

דוא”ל: vip@news1.co.il

סא”ל אופיר כספי [צילום: גלי צה”ל]
מג”ד 82 בחטיבה 7 בשריון הנמצא כעת בלחימה בח’אן יונס ננזף על-ידי מפקד החטיבה לאחר שבניגוד לפקודות הביע תמיכה בהתיישבות יהודית בעזה בשבוע שעבר ננזף תא”ל דן גולדפוס על נאום שנשא בו קרא למנהיגים “להיות ראויים לנו”

סא”ל אופיר כספי, מג”ד 82 בחטיבה 7 בשריון, זומן מיד לבירור אצל מפקד החטיבה ומפקד האוגדה וננזף פיקודית בעקבות דבריו בזכות התיישבות יהודית בעזה.

לדבריו, “הפתרון לשליטה ביטחונית הוא הקמת יישובים, אבל זה עניין פוליטי. אם נהרוג את סינוואר זה לא יעשה כלום – הפתרון הוא לחזור, כמו שהיו התנחלויות באיו”ש ככה צריך גם פה, אין פתרון אחר”.

מדובר צה”ל נמסר כי “אמירותיו החריגות אינן תואמת את פקודות צה״ל ואת המצופה ממפקד בצה”ל. הקצין חזר בו מדבריו והביע חרטה. הקצין מצוי גם בשעה זו בלחימה בח’אן יונס. התבטאותו נאמרה בתוך שיחה ארוכה ותיאור הקרבות והמלחמה. הקצין הבין את החריגה מהנורמה ומהממלכתיות המצופה ממנו כקצין לובש מדים”.

ביום שישי שעבר, בתום הבירור שערך הרמטכ”ל הרצי הלוי עם תת-אלוף דן גולדפוס, מפקד אוגדה 98 (עוצבת האש), נזף הרמטכ”ל בחומרה במפקד האוגדה, על כך “שפעל בניגוד למצופה ממפקד בכיר בצה”ל”.

בהודעת צה”ל נאמר כי הרמטכ”ל ציין בפני תא”ל גולדפוס שהוא עשה שימוש באמון שניתן בו באופן ש”פגע בממלכתיות של צה”ל”, ו”בגבולות שבין הדרג המדיני לדרג הצבאי” במדינה דמוקרטית.

לצד הנזיפה החמורה, הרמטכ”ל אמר לגולדפוס שהוא מעריך את מקצועיותו ותרומתו העמוקה לצה”ל, ובוודאי במהלך המלחמה בחודשים האחרונים, אך “אין הדבר מאפשר לו לנהוג באופן בו פעל”. בצה”ל עדכנו כי “תא”ל גולדפוס קיבל את הדברים לאשורם, ציין כי הדרך בה פעל הינה שגויה, עומדת בניגוד לפקודות, והתנצל על כך”.

תאריך:  22/03/2024   |   עודכן:  22/03/2024
עידן יוסף

+ישראל בדרך לממשל צבאי זמני בצפון הרצועה
23:13 22/03/24  |  פרופ’ קובי מיכאל   |   לרשימה המלאה

הרשות הפלשתינית לא תוכל לשלוט ברצועה בשל השחיתות והחולשה שלה, וברור שחמאס איננו אופציה  ▪  ישראל תצטרך לשלוט בשטח עד שניתן יהיה להכניס כוח זר בשילוב גורמים מקומיים

חמאס חותר לשמור על שליטה בפועל [צילום: דובר צה”ל]

+לפחות 60 נהרגו ו-146 נפצעו בפיגוע באולם קונצרטים מוסקבה
20:34 22/03/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה

חמושים פרצו לאולם הקונצרטים “קרוקוס סיטי הול” בעיר קרסנוגורסק במחוז מוסקבה ופתחו באש מנשק אוטומטי לעבר האורחים  ▪  מטענים ובקבוקי תבערה הושלכו לעבר אולם הקונצרנים וגרמו לשריפה גדולה  ▪  לאחר שביצעו את הטבח – נמלטו במכונית רנו  ▪  ארגון דאעש לקח אחריות לביצוע הפיגוע

ירי מנשק אוטומטי [צילום: רשתות החברתיות]

+צה”ל תקף מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב
16:19 22/03/24  |  עידן יוסף

מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון.

במהלך היום זוהו מספר שיגורים לעבר מרחב מטולה, צה”ל תקף את מקורות הירי בשטח לבנון.

בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין במרחב הגליל המערבי, לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון.

+וטו רוסי-סיני סיכל את הצעת ארה”ב להפסקת אש הקשורה להחזרת החטופים
16:12 22/03/24  |  עידן יוסף

רוסיה וסין הטילו וטו במועצת הביטחון של האו״ם על ההצעה האמריקנית שקראה להפסקת אש בתמורה לשחרור חטופים, לראשונה מתחילת המלחמה.

הצעת ארה”ב נועדה לקדם, בעידודה של המועצה, את מתווה הפסקת האש ושחרור החטופים עליו דנים כעת בדוחא.

נשיא צרפת עמנואל מקרון מסר בעקבות הווטו של סין ורוסיה – “נקדם במועצת הביטחון הצעה חדשה להפסקת אש”.

+נתניהו לבלינקן: אם נצטרך – ניכנס לרפיח בלי תמיכת ארה״ב
15:40 22/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

ראש הממשלה אמר נתניהו לשר החוץ האמריקני: “אין לנו דרך לנצח בלי להיכנס לרפיח, מקווה שנעשה זאת בתמיכתכם”  ▪  בלינקן באזהרה לקבינט המלחמה: “המשך המלחמה ללא תוכנית ליום שארחי מסכן את ביטחון ישראל”

נתניהו ובלינקן. פערים [צילום: איתי בית און/לע”מ]

+אנטישמיות במנצ’סטר: אחיות גררו ילד יהודי ממיטתו
15:02 22/03/24  |  עידן יוסף

תקרית אנטישמית באנגליה: אחיות בבית חולים לילדים במנצ’סטר שענדו סיכות וסמלים פרו פלסטינים גררו ילד יהודי בן 9 ממיטתו אל הרצפה בזמן שקיבל מנת דם. מאז תחילת המלחמה, חלה עלייה של כ-1,300% בדיווחים על מקרי אנטישמיות בבריטניה (גלי צה“ל).

+להסתייע בארה”ב כמוצא מדיני
14:18 22/03/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה

טובה חוכמת השיח המדיני מהפעלת כלי הקרב, לשם כך יש גם לאמץ הצעת ארה”ב, מדינה ידידותית לישראל

אנתוני בלינקן [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]

+המחבל שירת בעבר במשמר הנשיאותי הפלשתיני
13:37 22/03/24  |  עידן יוסף

המחבל שביצע את הפיגוע בבנימין הוא מג׳האד מנצור, בן 32. שירת בעבר במשמר הנשיאותי הפלשתיני, אחד ממנגנוני הביטחון של הרשות הפלשתינית.

יו״ר הציונות הדתית השר בצלאל סמוטריץ׳ אמר בתגובה: “הנאצים בעזה וביהודה ושומרון הם אותו הדבר. מי שמטפח תקוות שווא ברשות הפלשתינית יביא עלינו את הטבח של ה-7.10 בערים וביישובים במרכז הארץ. כפי שהתרענו בקבינט הביטחוני אבו מאזן הוא לא הפתרון, הוא חלק מהבעיה”.

מג׳האד מנצור

+צה”ל ושב”כ מבהירים: “טעות אנוש הובילה לפרסום תמונות מחבלים שטרם נעצרו”
12:23 22/03/24  |  עידן יוסף

מדובר צה”ל ודוברות שב”כ נמסר: “אמש הופצה תמונה בה חשף דובר צה״ל מחבלים אשר נתפסו בימים האחרונים ע״י כוחות צה״ל במרחב בית החולים שיפא. בשל טעות אנוש, נמצאות מספר תמונות בגרפיקה של מחבלים שטרם נתפסו אך נמצאים לפי המידע שברשותנו במרחב בית החולים ומתבצרים בו. כוחות צה״ל ממשיכים במאמץ להביא למעצרם. לכשיסתיים המבצע יפורסמו זהויותיהם של כלל המחבלים. הטענה כי מדובר בלוחמה פסיכולוגית משוללת כל יסוד”.

+סגן שגריר טורקיה זומן לשיחת נזיפה: “ארדואן האחרון שיכול לדבר על אלוהים”
11:42 22/03/24  |  עידן יוסף

שר החוץ ישראל כ”ץ הורה לזמן את סגן שגריר טורקיה בישראל לשיחת נזיפה חמורה בעקבות אמירותיו החמורות של ארדואן ואיומיו נגד ראש הממשלה נתניהו. “הוריתי לזמן את סגן השגריר הטורקי בישראל לשיחת נזיפה חמורה, על רקע השתלחותו של ארדואן בראש הממשלה בנימין נתניהו ואיומיו לשלוח את נתניהו לאללה, ולהעביר לארדואן מסר ברור – אתה, שתומך בשורפי תינוקות, רוצחים, אנסים ומחללי הגופות של פושעי החמאס, האחרון שיכול לדבר על אלוהים. אין אלוהים שיקשיב למי שתומך בזוועות ובפשעים נגד האנושות שביצעו חבריך הברברים מהחמאס. תשתוק ותתבייש!”.

+מי אשם ב”נכבה השנייה”? גרסת הפרשן המצרי
11:29 22/03/24  |  ירון פרידמן   |   לרשימה המלאה

חזרה לפילוג הפוליטי שהיה לפני השבעה באוקטובר, התחמקות מקבלת אחריות למצב, משבר מנהיגות ועוד – לא מדובר בישראל אלא בוויכוח הפנים-פלשתיני. פרשן מצרי מתאר בדרכו את המתיחות בין שני הפלגים הפלשתינים ומטיל את האחריות אך ורק על ישראל. ומי מאשים את חמאס?

חורבות עזה [צילום: ג’מאל עוואד/פלאש 90]

+בעקבות הפיגוע: יקודם כביש המחבר בין גוש טלמונים לכביש 443
11:02 22/03/24  |  עידן יוסף

בעקבות הפיגוע בגוש דולב-טלמונים, החליטו השרים בצלאל סמוטריץ‘ ומירי רגב, להעתר לבקשת ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ולקדם כביש המחבר בין גוש טלמונים לכביש 443 לתכנון וביצוע מידי. הכביש יאפשר יציאה נוספת לתושבי הגוש לירושלים ותל אביב.

בהודעה משותפת לשרת התחבוה ולשר האוצר והשר במשרד הביטחון, נכתב: “קיבלנו החלטה משותפת לצאת לתכנון וביצוע מידי של כביש שיחזק את ההתיישבות ואת הביטחון בגוש טלמונים. זה מצטרף ל-7 מיליארד ש״ח שהושקעו בכבישי יו״ש בתקציב האחרון. הם ינסו להמשיך להחליש אותנו והתשובה הציונית שלנו תמשיך להיות חיזוק וביסוס האחיזה הצודקת שלנו בכל מרחבי ארצנו״.

+שבעה נפגעים בפיגוע ירי על מיניבוס ליד דולב
10:54 22/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

בפצועים אחד אנוש ושניים קשה  ▪  בתום קרב יריות שנמשך 5 שעות הצליחו הכוחות לפגוע במחבל  ▪  כלים אוויריים הועלו לסריקה ולתקיפה  ▪  ראש מועצת בנימין: “מאז תחילת המלחמה אנחנו מתריעים בדיוק על המקום הזה”

זירת הפיגוע [צילום: דובר צה”ל]

+הלם מפקדים
10:29 22/03/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה

הסבר אפשרי למחדל המבצעי של ה-7 באוקטובר; הניצחון האמריקני במלחמת העצמאות בקרב יורקטאון שבווירג’יניה בשנת 1781; כיבוש גשר הדנובה ליד וינה בשנת 1805; כשלון נפוליאון ברוסיה בשנת 1812; כשלון הרוסים בקרב על נהר אלמא במלחמת קרים בשנת 1854

נסיגת נפוליאון מרוסיה [צילום: ציור: אדולף נורת’רן]

+נמשכת הפעילות במרחב בית החולים שיפא
09:06 22/03/24  |  

כוחות צה”ל ושב”כ ממשיכים בלחימה ממוקדת במרחב בית החולים שיפא – מסר (22.3.24) דובר צה”ל. צוות הקרב של חטיבה 401, צוות הקרב של חטיבת הנח”ל וכוחות שייטת 13 בפיקוד אוגדה 162 פועלים במרחב תוך הימנעות מפגיעה באזרחים, חולים, צוותים רפואיים וציוד רפואי. הלוחמים חיסלו עד כה כ-150 מחבלים במרחב בית החולים, עצרו מאות חשודים ואיתרו אמצעי לחימה ותשתיות טרור.

+בחזרה לפון-קלאוזביץ
06:31 22/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה

מלחמה צריכה יעד מדיני ברור  ▪  נתניהו שוב פוזל לרפובליקנים ומפלרטט עם עבריין בלתי שפוי  ▪  המשותף לשומר וגולדפוס  ▪  מה באמת חשוב לסמוטריץ’  ▪  חוק הרבנים ואבי דיכטר  ▪  האם מישהו עוקב אחרי כבוב

פון-קלאוזביץ. מהותה של המלחמה

+אקונומיסט: ישראלים בהכחשה, אבל הטלטלה בוא תבוא
06:31 22/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה

אקונומיסט במאמר חריף במיוחד נגד ממשלת נתניהו והתנהלותה במלחמה ולקראת היום שאחרי  ▪  העיתון קורא לארה”ב להפעיל לחץ מדוד על ישראל ומביע תקווה למהפך פוליטי אחרי המלחמה

מדיניות החיבוק לא הצליחה [צילום: אבי אוחיון, לע”מ]
יואב יצחק
עידן יוסף
עידן יוסף

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *