עומר אדם מגיב לסערת הקאברים לראשונה ומסביר מה עומד מאחורי זהעומר אדם מתייחס לדאגה שהביעו אנשי תעשייה רבים בפני mako לפני כחודשיים, לאחר שמתוך 10 סינגלים שהוציא בשנה האחרונה – רק שלושה מתוכם היו מקוריים והשאר קאברים. “יבשו המים בבאר. הוציא אלבום והוא לא עבד חזק, אז הלך למוכר, הקל והידוע. הלך על הבטוח. שירים שאי אפשר לפספס איתם”, ניסה להסביר בזמנו גורם בתעשיית המוזיקה. לטענת אדם, שהתארח בפודקאסט של חבריו הטובים מה קשור, למרות שלא נוהג להתראיין וידוע כסרבן ראיונות, לרגל יציאת האלבום שלו “חמישה לילות”, הוא עשה את זה כי המעריצים שלו ביקשו.

כשציון העלה את הנושא ותהה למה זה מעסיק אנשים, הזמר ענה: “אני חולה על זה, זה גם היה לבקשת הקהל”, כשנשאל אם הוא צריך להגיב לפרסומים בתקשורת בנושא אמר: “אני לא במקום בכלל של להיכנס לזה, ולתת לזה את הבמה כי אני יודע למה עשיתי את זה. לפעמים אני אומר (שאני אכנס לזה) ואז למה? לשון הרע … זה מרים לו או לה למקפצה… מי שרוצה שיכתוב מה שהוא רוצה שיהיו בריאים כולם ושרק יהיה לנו טוב”.

בתחילת הפרק אדם אמנם הצהיר שהוא מגיע לדבר אחרי עשור שלא דיבר עם התקשורת, אבל סירב לספק יותר מדי ציטוטים מפורשים על מה שעבר עליו בשנים האחרונות. בשלב מסוים, הגיב לדרמת העזיבה הזמנית שלו לדובאי (שנחשפה בזמנו כאן ב-mako) ואמר: “פרשתי לחצי שנה … אתה מרגיש באיזשהו מקום שאתה חייב רגע שקט. עזבתי רגע בשביל לנשום, לחוות וגם להבין כמה אני מתגעגע לזה ואז אתה חוזר אתה בא ממקום. כשאני מתכננן את העבודה שלי, זה לפי החופשים שלי”.

כאמור, אדם הוציא את “חמישה לילות”, EP קצר שכולל חמישה שירים, אחרי תקופה ארוכה בה נטש את היצירה המקורית לטובת הקאברים, צעד שהביא עליו ביקורת גדולה מבכירים בתעשיית המוזיקה. בין כותבי ומפיקי האלבום ניתן למצוא בין השאר את אושר כהן, שהלחין והפיק את השיר “רק שלך” וכתב את מילותיו יחד עם אדם. את “כסף או דמעות” הפיקו עומר דהן ואלירן אליהו, שהתראיינו בשנה שעברה ל-mako על עבודתם כמפיקים ישראלים וצעירים שעובדים עם ראפרים בעלי שם בארה”ב.

בנוסף, אדם הודיע אתמול כי הוא חוזר להופעה בפארק הירקון, ול-mako נודע כי הזמר מתכנן שני מופעים בפארק עם 20-30 אלף כרטיסים כל אחד. הבחירה בפארק הירקון הגיעה לאחר שהזמר היה מעוניין לסגור הופעה בבלומפילד – אך האצטדיון לא היה פנוי. על ההופעה הגדולה שתיכנן אדם פרסמנו ב-mako לפני שנה – כאשר בדק היתכנות להופעה בבלומפילד או בירקון בקיץ 2023.

 זו תהיה הפעם הראשונה של אדם בפארק הירקון מאז ההופעה הידועה לשמצה עם ניקי ג’אם, שהתבררה כציון דרך משמעותי בקריירה של אדם בשנתיים האחרונות. הסערה והאכזבה מהמעריצים הולידו סדרת מופעי פיצוי בלייב פארק, אבל משבר האמון נותר בעינו. בזמנו, גורמים בסביבתו של אדם סיפרו ל-mako מוזיקה כי הוא לקח קשה את הביקורת, ושהליינאפ של המופע עם ניקי ג’אם כלל לא פחות מ-24 שירים, אך בשל התנהלותו של ניקי ג’אם אדם לא הספיק לבצע אותם.

הוא הגיב לתלונות של מעריצים על כך שהחליט לפתוח מופע בפארק הירקון ולא בהיכל מנורה. “אני מקבל מלא הודעות למה ירקון ולא מנורה, אז ככה: אנחנו בונים היכל בפארק שיראה ככה”, כתב אדם והוסיף שרטוט של מבנה בו אמורה להתקיים ההופעה. “אז אתם תרגישו במנורה רק עם יותר אווירה, ודבר שני, מאוד מאכזב אותי שאתם לא סומכים עליי”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *