עידן עמדי דחה הצעה להדליק משואה ביום העצמאותהזמר עידן עמדי שיתף היום (רביעי) בפוסט באינסטגרם, כי קיבל הצעה להשיא משואה וסירב. “בימים האחרונים פנו אליי על הבחירה להעניק לי את הכבוד להשיא משואה בטקס יום העצמאות השנה, שיתקיים בסימןגבורה ישראלית’. אין כבוד גדול מזה, אבל לא אוכל לצערי לקבל את הכבוד הזה השנה”, כתב עמדי. 

“בכל מקום שהגעתי אליו ברצועה, בש’געיה או בחאן יונס, פגשתי במבטים המומים. חלק מהלוחמים שאלו אותי בפליאה: ‘מה אתה עושה פה?’. משהו בתמונה לא הסתדר להם”, הוסיף הזמר שנמצא בעיצומו של תהליך שיקום אחרי שנפצע קשה בעזה. 

שכובים מאובקים על הרצפה עם ציוד ונשק הרגשתי בתוך עמי יותר מאי פעם, זכיתי להכיר במלחמה הזו את טובי בנינו ובנותינו. גיבורי תהילה, אבל לפני הכל אנשים, עם חלומות, תשוקות ולב רעב ומתגעגע. על חלקי במלחמה הזו מתישהו אדבר”. עוד שיתף: “אני גאה בבחירות שעשיתי. מהרגע הראשון היה לי ברור יותר מתמיד שהפעם אני נלחם על עתיד ילדיי, יעלי ויהונתן, והדבר היה מחזק אותי, ועוזר לי לחזק אחרים גם במקומות החשוכים ביותר”.

“כל כך הרבה גיבורים גלינו מאותה שבת שחורה, חלקם היו לוחמים שלי בעבר או במלחמה הנוכחית”, הוסיף. “השנה אשאר בביתי ואתייחד עם זכרם כמו רבים בעם ישראל. אבל גם אזכור את הנס שנקרא ‘מדינת היהודים’, לאחרונה אני מבין את הנס הזה לעומקו. אני מקווה שאולי בעתיד תינתן לי הזכות להשיא משואה בזכות המילים שאכתוב ולא בגלל גבורת מלחמה. אני רוצה להודות לכל מי שהמליץ עליי לכבוד הזה. יהי זכרם של אלכסיי, עקיבא, גברי, אלירן וכל הלוחמים שנפלו בעבורנו ברוך. שנזכה להיות ראויים לאורם, כי בזכותם תפארתנו ולחיי העם הזה.
כמה טוב שהוא כזה”. 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *