פולין: לונה לא הייתה הבחירה הראשונה של רשת הטלוויזיה המקומית – אירוויזיון 2024

בתחילת השבוע, חשפה פולין את הזוכה בבחירה הפנימית לאירוויזיון 2024 שנקבעה על ידי ועדת חבר שופטים של רשת הטלוויזיה הפולנית TVP. הזמרת שנבחרה לייצג את פולין באירוויזיון 2024 היא לונה (Luna), שתבצע את השיר “The Tower” (בעברית: “המגדל”) בחלקו הראשון של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה.

לאחר הכרזתה של לונה כנציגה הפולנית, רשת הטלוויזיה פרסמה את תוצאות הבחירה המלאות, בה נחשף כי לונה עקפה את הזמרת יוסטינה סטצ’קובסקה (Justyna Steczkowska) בנקודה אחת בלבד! לונה סיימה במקום הראשון עם ציון של 34 נקודות, ומיד אחריה יוסטינה במקום השני עם 33 נקודות. את המקום השלישי חולקים שני שירים עם 23 נקודות: “Midnight dreamer” של מארצין מאצ’ייצ’ק (Marcin Maciejczak) ו-“Jesien – Tancuj” של קאייה (Kayah) ולהקת דאגאדנה (Dagadana Band).

גורמים פנימיים ברשת הטלוויזיה הפולנית חושפים לראשונה כמה פרטים מעניינים חדשים שהתרחשו בתוך הליך הבחירה הפנימי של פולין לאירוויזיון 2024, שמצביעים על כך שלונה, נציגת פולין שנבחרה על ידי הועדה שמונתה על ידי רשת הטלוויזיה, לא הייתה הבחירה הראשונה של הוועדה. ההצבעה על המנצח התקיימה מספר פעמים עד לקבלת ההחלטה הסופית.

לפי הפרסום החדש, השיר של קאייה ודאגאדנה (שלבסוף סיימו במקום השלישי), זכה בתחילה בהצבעת השופטים אך לפי אחד השופטים נטען שישנן בעיות עם השיר, שגרמו לשופטים לערוך הצבעה חוזרת. הבעיות היו קשורות לכך שמספר האומנים המופיעים בשיר עולה על הגבלת ששת האנשים שמותרים להופיע בשיר מתחרה על בימת האירוויזיון, לפי חוקי האירוויזיון הרשמיים של איגוד השידור האירופי. בנוסף לכך, הועלה החשש שהשיר לא מתאים לעוד חוקים של תחרות האירוויזיון. מידע נוסף על כך לא פורסם במלואו. ואם זה לא מספיק, בעקבות כך שהשיר היה חלק מפסקול של סרט פולני, הועלה עוד חשש מטעם TVP על התאמתו לשמש כשיר הפולני לאירוויזיון, למרות שלא הועלו טענות או התנגדויות מטעם חברת התקליטים של השיר. בעקבות כל אלו, בוצע סיבוב הצבעה נוסף, ובסופו לונה הוכרזה כמנצחת, על אף שהגיעה רק למקום השני בסיבוב הראשון.

קאייה ולהקת דאגאדנה וחברות ההקלטות שלהם לא היו מודעים, לפי הדיווח, לתהליכים שהתרחשו במהלך עבודתה של ועדת השופטים, ובסוף התהליך קיבלו רק את הידיעה על הגעתם למקום השלישי. עדיין לא ידוע במדויק אם אכן יש סיבות חוקיות לגיטימיות להחלטתה של הועדה ושל רשת הטלוויזיה הפולנית לערוך את הצעדים שנעשו במהלך הליך הבחירה.

פולין באירוויזיון 2024

“The Tower” (בעברית: “המגדל”) הוא שם השיר שיבוצע ע”י הזמרת לונה (Luna), אשר תייצג את פולין בחלקו הראשון של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי הזמרת עצמה ביחד עם פאול דיקסון (Paul Dixon) ומקסוול קוק (Maxwell Cooke). זהו שירם הראשון של השלושה שיבוצע על בימת האירוויזיון והוא מבוצע בשפה האנגלית.

השיר מעביר מסר של העצמה, גילוי עצמי וחוסן מול מצוקה. הוא מעודד את המאזינים להכיר בתפקידם בעיצוב חייהם, להתעמת עם השדים הפנימיים שלהם ולאמץ את האינדיבידואליות שלהם כדי לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. השיר משתמש במטאפורה של מגדל שליליות ופוטנציאל מוגבל, ודוחק במאזין להפיל את המגדל בעוצמה. השיר מבוצע באנגלית.

בימים אלה מדורגת פולין במקום ה-20 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

מקור: teleshow.wp.pl.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר “!To nie ja”.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *