פוענח ניסיון הרצח של העבריין אלי מוסלי: “נמנע פיגוע פלילי גדול”שוטרי היחידה המרכזית במחוז תל אביב פענחו את ניסיון הרצח של העבריין אלי מוסלי, ובימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד שמונה עבריינים, שנשלחו על פי החשד על ידי ראש ארגון הפשע ערן חייא.

חברי החולייה נעצרו לפני כחודש על ידי בלשי ימ”ר תל אביב, דקות ספורות לפני שביצעו את משימתם ופוצצו מטען חבלה רב עוצמה בלב תל אביב – לא רחוק מרחוב הירקון, בו שהה מוסלי. מחקירת המשטרה עולה כי חברי החולייה עקבו בהוראה של חייא אחר מוסלי במטרה למצוא את העיתוי הטוב ביותר לפגוע בו.

“נמנע פיגוע פלילי גדול מאוד בלב תל אביב שהיה גורם לפגיעה באזרחים רבים חפים מפשע”, חושף קצין בכיר בימ”ר תל אביב, “זה היה יכול להיות כמו הפיגוע ביהודה הלוי ב-2003, בו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 37 כשהמטרה היא חיסול העבריין זאב רוזנשטיין”.


המסכה שאותרה על אחד החשודים

המסכה שאותרה על אחד החשודים

החולייה נעצרה בעקבות “פריצה שקטה” שביצעו בלשי המשטרה בכלי רכב, בו השתילו מכשירי האזנות סתר ומצלמות שתיעדו את הכוונות שלהם. בנוסף אצל אחד המעורבים נתפסה מסכה של אדם מבוגר, בה השתמש כדי לא לעורר חשד ולפעול בשטח באופן חופשי. עוד עולה כי אחד ה”אדריכלים” של ניסיון החיסול היה העבריין שלומי נאימצ’יק, ששוהה כעת במעצר בית באזוק אלקטרוני בעקבות הפרשה.

על פי החשד, חלק מחברי חוליית החיסול שתכננה לרצוח את אלי מוסלי היו מעורבים בהנחת מטען החבלה במכונית של העבריין בן כהן מכפר שלם – המזוהה עם הארגון של המוסלים. לפני כשלושה חודשים מטען במשקל של 2 ק”ג הונח במכוניתו של כהן, “אם היו נכנסים למכונית הוא היה מופעל, ומפוצץ אנשים לחלקים”, ציין גורם במשטרה. לדברי אותו גורם, על אותו המטען היו ראיות שסייעו והובילו למעצר חלק מהחשודים בניסיון החיסול של מוסלי.

במהלך חקירת ניסיון החיסול גויס עד מדינה שסייע להפליל את המעורבים, ומסר פרטים לגבי המטען שהיה אמור להתפוצץ במכונית של מוסלי. כמו כן מסר עד המדינה פרטים על פרשות נוספות ובקרוב יהיו מעצרים נוספים.

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד שמונת החשודים ובימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגדם על ידי הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין ניסיונות רצח, קשירת קשר והחזקת נשק.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *