פרופסור מהאוניברסיטה העברית נחקרה במשטרה בחשד להסתה נגד…המשטרה חקרה היום (חמישי) באזהרה את הפרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן בחשד להסתה, לאחר שהאשימה את ישראל ברצח עם בעזה והטילה ספק בפגיעות המיניות בטבח 7 באוקטובר. קדמה לכך הודעה מצד האוניברסיטה העברית בירושלים כי הפרופסור הוחזרה לעבודה לאחר שהושעת ממנה בשל ההתבטאויות החריגות. 

האוניברסיטה העברית בירושלים (צילום: 123RF‏)

לאחר שהושעתה קיימה פגישה עם הרקטור והוחזרה לעבודתה, האוניברסיטה העברית בירושלים | צילום:
123RF‏


הפרופסור נחקרת בשעה זאת באזהרה במשטרת הראל שבמבשרת ציון, ועדיין לא ברור אם תיעצר. הסיפור החל לפני כחודש, אז הושעתה שלהוב- קיבורקיאן מתפקידה באוניברסיטה העברית מכיוון שטענה כי ישראל מבצעת “רצח עם” בעזה והאוניברסיטה החליטה להשעות אותה “על מנת לשמור על אקלים בטוח בקמפוס לטובת הסטודנטים”. לאחר ההשעייה התקיימה שיחת הבהרה בינה לבין רקטור האוניבסיטה.


עורך הדין עלאא מחאג’נה, המייצג את פרופ’ שלהוב-קיבורקיאן, התייחס לחקירה ואמר ל-N12: “הפרופ’ אינה במצב בריאותי טוב כבר מספר ימים ונעצרה ממיטת חוליה בביתה בירושלים. המשטרה ערכה חיפוש בבית ותפשה את המחשב והטלפון הניידים שלה, סדרת ספרי שירה של המשורר מחמוד דרויש, וניירות הקשורים לעבודתה”. עורך הדין הוסיף כי מעצרה של שלהוב-קיבורקיאן הוא עוד פרק נוסף בסדרת הטרדות והוסתה נגדה: “הטרדות שכללו בין היתר מספר רב של איומים ברצח ואלימות כנגדה, עיכוב בנמל התעופה בעת חזרתה לארץ מסדרת הרצאות באנגליה, והחלטה של האוניברסיטה העברית על השעיה זמנית מהוראה שבוטלה לאחר מכן.

“מדובר במעצר בלתי חוקי שמטרתו להפחיד ולפגוע בכל קול ביקורתי באקדמיה הישראלית, אנו קוראים לקהילה האקדמית בישראל לצעוק את צעקתה. ברור לנו כי מאחורי המדיניות של המשטרה עומד שר גזען ומסית והשאלה היותר חשובה היא האם פרקליט המדינה נתן את אישורו לחקירה ומעצר מהסוג זה”, מסרו עו”ד עלא מחאג’נה, ומנכ”ל ארגון עדאלה עו”ד חסן ג’בארין.

חבר הכנסת עופר כסיף ביקר גם הוא בחריפות את דבר חקירתה של הפרופ’ ומסר: “משטרת בן גביר עצרה את פרופ’ נדירה שלהוב-קיבורקיאן אך ורק בגלל התבטאויות. למען הסר ספק: פרופ’ שלהוב-קיבורקיאן לא הכחישה את הטבח ולא הטילה ספק בפשעי המין שביצע חמאס (וגם אם כן היתה עושה זאת, אין בכך מן הפלילי). דבריה כי ישראל מבצעת רצח עם בעזה הם אמירה לגיטימית, שלא לומר נכונה, שרק במשטר דיקטטורי תיחשב לאסורה”.

עופר כסיף (צילום: פלאש 90)

“דבריה כי ישראל מבצעת רצח עם בעזה הם אמירה לגיטימית”, עופר כסיף | צילום:
פלאש 90


יו”ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר, בירך על מעצרה של שילהוב-קיבורקיאן ואמר כי הוא מקווה שהמעצר יסמן דרך חדשה לצורת הטיפול בהתבטאויות מסוג אלו באקדמיה: “סטודנטים ברחבי ישראל והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בראשם, זעקו במשך תקופה ארוכה לעצור את ההסתה שלוחת הרסן וטוב שהגיעה העת. ראוי יהיה כי לפחות בתוך ביתנו נדע להתמודד בצורה הנכונה כדי לגדוע תופעה בזויה זו”.

מהאוניברסיטה נמסר כי בפגישה שנערכה בין רקטור האוניברסיטה תמיר שפר לבין שילהוב-קיבורקיאן, הפרופסור הבהירה כי בתור חוקרת פמיניסטית ביקורתית, היא מאמינה לכל הקורבנות ולא מעלה ספק בדבריהן, וכי היא לא הכחישה את העובדה שב-7 באוקטובר היו בעוטף עזה מקרי אונס. לאחר הבהרה זו, הוחלט כי אין מניעה מצד האוניברסיטה לכך ששלהוב-קיבורקיאן תמשיך ללמד בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית.

עמית סוסנה (צילום: רויטרס)

החטופה עמית סוסנה בעדות אמיצה ומצמררת: הותקפתי מינית בשבי חמאס | צילום:
רויטרס


כל זאת התרחש יום אחרי פרסום עדותה האמיצה והמצמררת של החטופה עמית סוסנה, ששוחררה לאחר 55 ימים בשבי, וחשפה לראשונה בריאיון בניו יורק טיימס שהותקפה מינית בידי מרצחי חמאס. אז אמרה פרופ’ שילהוב-קיבורקיאן בסרטון שהועלה לרשתות: “ישראל תשתמש בכל טיעון כדי להמשיך להרוג. זו מכונת השמדה. פושעים צריכים לשלם על המעשים שלהם”. בהמשך הסרטון הפרופ’ מאשימה את החיילים ב”ניצול מיני” של פלסטינים על ידי חיילי צה”ל: “אנחנו הפסקנו להאמין להם (לישראל), אני מקווה ששאר העולם יפסיק להאמין להם”. 


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *