צ’אבי יעזוב את ברצלונה בסיום העונה הזו

רעידת אדמה בכדורגל הספרדי. אחרי שקבוצתו רשמה הערב (שבת) הפסד שני ברציפות עם 5:3 משפיל לוויאריאל באצטדיון מונז’ואיק ולאור היכולת הרעה בתקופה האחרונה, צ’אבי הודיע רשמית במסיבת עיתונאים אחרי המשחק כי הוא יעזוב את ברצלונה בסיומה של העונה הנוכחית. 

צ’אבי אמר: “הקבוצה צריכה שינוי. אני לא אמשיך כמאמן ברצלונה אחרי ה-30 ביוני. כאוהד, הדבר הכי טוב הוא לעזוב, אני לא יכול לאפשר לזה להמשיך. אני חושב שזה יעזור לשינוי הדינמי, אני עדיין חושב שנוכל לעשות עונה טובה מאוד. אני צריך לחשוב על המועדון לפני עצמי. אני רוצה להודות לנשיא ז’ואן לאפורטה על הביטחון בי, הוא הנשיא הכי טוב”. 

המאמן הוסיף: “ניסיתי. אני לא רוצה להוות בעיה עבור המועדון, והדבר הטוב ביותר הוא לעזוב אחרי יוני. הייתי הפתרון לפני שנתיים, אבל עכשיו לעזוב זו האפשרות הטובה ביותר. הגענו לנקודת אל-חזור. התבוסה היום הייתה מאוד אכזרית. אני לא זוכר כזה הפסד אכזרי בכל הקריירה שלי. אנחנו נמשיך להילחם על הליגה. נמשיך להתחרות”.

צ'אבי (רויטרס)צ’אבי (רויטרס)

“האם אשנה את ההחלטה במקרה והקבוצה תזכה בליגת האלופות? לא, זה לא יקרה. אני אקח הפסקה אחרי העונה הזו. אני והמשפחה שלי סבלנו יותר מדי בשנתיים האלה. אני רוצה להיות איתם. הדינמיקה הקבוצתית היא מאוד שלילית. אני לא מוצא סיבות להפסד היום וזה מה שאמרתי ללאפורטה. הוא היה מאוד אמוציונלי”. 

צ’אבי עקץ את העיתונאים על הביקורת המרובה נגדו ואמר: “שאלתם אותי הרבה פעמים אם אני אהיה סר אלכס פרגוסון של ברצלונה. האמת היא שזה לעולם לא יקרה כאן, אתם לא תאפשרו את זה. לעולם לא יהיה ‘SAF’ בבארסה”. 

צ’אבי מונה למאמן ברצלונה בינואר 2022. לצד הצלחות גדולות, כמו הזכייה באליפות בעונה שעברה, הוא רשם כישלונות חורצים כמו ההדחה של הקטלונים בשלב הבתים של ליגת האלופות בעונה שעברה והיכולת הרעה שמציגה הקבוצה העונה – שהגיעה לשיא הערב עם ההפסד 5:3 לוויאריאל, בו שחקניו הציגו הגנה מזעזעת וספגו שני שערים בתוספת הזמן.

צ'אבי (האתר הרשמי של ברצלונה)צ’אבי (האתר הרשמי של ברצלונה)

ברצלונה כרגע במקום השלישי בליגה הספרדית, כשהיא רחוקה שמונה נקודות מהשנייה בטבלה ג’ירונה ו-10 נקודות מהמוליכה והיריבה הגדולה של ריאל מדריד. בחודש האחרון הקבוצה איבדה שני תארים כשנכנעה 4:1 לריאל מדריד בגמר הסופר קופה והודחה מגביע המלך אחרי 4:2 לאתלטיק בילבאו בשלב רבע הגמר. 

צ’אבי כבר רמז על עזיבה לאחר ההפסד שקדם לוויאריאל, כשבארסה הודחה מגביע המלך אחרי ההפסד לבילבאו בסאן מאמס.  “זו התחלה של משהו חשוב, בין אם אני מאמן או לא. יש עתיד”, אמר אז אגדת הבלאוגרנה. 

לפני המשחק מול ויאריאל, צ’אבי סיפק רמיזה נוספת לעזיבתו המסתמנת כשאמר: “אני לא יודע אם שופטים אותי בצורה הוגנת או לא, כאן תמיד מעריכים את האנשים אחרי שהם עוזבים. עכשיו מעריכים את העבודה של ואלוורדה וקומאן, וגם את של בוסקטס. אני מקווה שגם אליי יתגעגעו, מתגעגעים לאנשים כשהם עוזבים”.

השפלה: בארסה מובסת בבית מול ויאריאל 5:3

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *