רונן צור פורש מתפקידו במטה משפחות החטופיםרונן צור, יועץ התקשורת שעמד בראש מטה משפחות החטופים והנעדרים האזרחי, הודיע היום (ראשון) כי יפרוש מתפקידו. בהודעה שפרסם בחשבון ה-X שלו, צור לא ציין מפורשות כי הוא עוזב רשמית את המטה אך הבהיר כי מי שיוביל אותו יהיה צוות מטעם המשפחות – שייבחר על ידן. הודעתו של צור נועדה להקדים קריאה פומבית של 50 משפחות שחתמו על מכתב הקורא לו לקחת צעד אחורה מהובלת המטה. 

באחרונה נשמעה ביקורת רבה על כך שהובלתו של צור את המטה מתייגת את את הגוף – שמאגד תחתיו את משפחותיהם של 134 החטופים והחטופות שנמצאים בעזה 135 ימים, ופוגע בניסיונות לצייר לו תדמית א-פוליטית, כגוף שמטרתו היחידה לדאוג להשבתם. 

מכתב המשפחות: “המהלך הנכון – להתקדם ללא רונן”

“אנחנו נמצאים בזמן החשוב ביותר מתחילת המלחמה ותהליך שחרור החטופים. נקודת פרשת המים בהעברת עסקה כזו או אחרת חונה בקונצנזוס ציבורי”, כתבו בני המשפחות שחתמו על המכתב. “אחד הנושאים החשובים ביצירת קונצנזוס ציבורי הוא להתנהל תחת ראש מטה שאינו צבוע בצבע פוליטי כזה או אחר, באשמתו או שלא באשמתו, במיוחד בנקודת זמן זו”.

“המטרה של יצירת אחדות וחיבור סביב משפחות החטופים היא מטרה שגדולה יותר מכל אחד מאתנו בנפרד וחשובה יותר מכל אישיות כזו או אחרת. רונן עזר להרים את המטה, בנה לנו פלטפורמה מדהימה לקידום נושא החטופים ועשה לילות כימים על מנת שיקירנו יחזרו כמה שיותר מהר. כעת בנקודת זמן קריטית זו, איננו יכולים להרשות לעצמנו להיות מובלים על ידי דמות שנתפסת כסדין אדום על ידי חלק גדול מהציבור הישראלי, שוב – באשמתו או שלא באשמתו”.


הפגנת משפחות החטופים (צילום: מרים אליסטר, פלאש 90)

הפגנת משפחות בכיכר החטופים בתל אביב, סמוך למטה | צילום:
מרים אליסטר, פלאש 90


את המסמך סיימו החותמים בכך שהם מביעים תמיכה “בכך שהמהלך האסטרטגי הנכון לעכשיו הוא להתקדם הלאה ללא רונן ולהמשיך לנהל את המאבק בלעדיו. לחטופים בעזה המיוצגים על ידנו, בני משפחותיהם, לא משנה מי ראש המאבק כל עוד הוא יודע לדבר עם כלל צדדי הקשת ולחתור לשחרורם המהיר ביותר”.

בפרסום ב-X כתב צור: “במפגש משפחות החטופים שהתקיים הבוקר הובע חשש כבד של משפחות החטופים מפני תגובות של גורמים פוליטיים בקואליציה על מעורבותי בניהול המטה. במפגש הובאו עדויות לכך שחלק מהמשפחות ספגו איומים בביקוריהם בכנסת ובמפגשים עם חברי קואליציה, אשר התנו את סיועם למשפחות החטופים בשינוי הרכב מובילי המטה”.

“ברגע הקשה והכואב הזה של המשפחות, אין בכוונתי לאפשר לאף גורם פוליטי לאיים במישרין או במרומז על משפחות החטופים ולהפוך אותן לבנות ערובה של גורמים פוליטיים חסרי מצפון ומוסר. הוחלט בהסכמה מלאה שהחל מעכשיו יוביל צוות משפחות שייבחר על ידן את פעילות המטה, וצוות המתנדבים ייעץ למשפחות”, הוסיף צור.

עצרת להשבת החטופים (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)

עצרת להשבת החטופים והחטופות | צילום:
אבשלום ששוני, פלאש 90רובי חן, אביו של איתי חן שחטוף בעזה אמר בשיחה עם N12 כי העיסוק בעזיבתו של צור הוא מתמקד בטפל במקום בעיקר: “יש עדיין 134 חטופים ישראלים ברצועת עזה. כל השאר לא מעניין. יש דברים יותר חשובים ממינויים ומאבקים פוליטיים, מדובר בדיני נפשות ובאנשים שצריך לדאוג לגורל חייהם”.

מטה משפחות החטופים והנעדרים הוקם כיממה לאחר 7 באוקטובר ופעילותו מבוססת תרומות ומתנדבים. לפי אתר המטה הוא מונה “אלפי מתנדבים ותומכים, בני משפחה וחברים של החטופים, לצד אנשים מקצוע בכירים בתחומי הביטחון, משפט, רפואה, תקשורת ודיפלומטיה, שתורמים מזמנם למטרה”. 

בהודעת מטה משפחות החטופים נכתב: “מודים לרונן צור על חלקו המשמעותי בייסוד המטה והתנדבותו, ללא לאות, עבור המשפחות שעולמן חרב עליהן במתקפת הטרור הרצחנית הגדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל. מטרת העל של מטה משפחות החטופים הייתה ועודנה השבתם של כל 134 החטופים הנמקים במנהרות חמאס, העוברים התעללות פיזית, מינית ונפשית, ונמצאים בתנאים תת אנושיים ללא אוכל, ללא מים, ללא חמצן, ללא תרופות וללא תקווה”.

עוד נכתב כי “מטה המשפחות המונה למעלה מ- 20,000 מתנדבים ימשיך בשליחותו הקדושה עד להשבת אחרון החטופים, החיים והנרצחים. עם ישראל, על כל גווניו, מאוחד בדרישתו לקיים את מצוות פדיון השבויים ולהחזיר את כל החטופים. ללא חזרתם, לא תהיה תקומה למדינת ישראל”.

“האחריות הבלעדית להשבת כלל החטופים מוטלת על חברי קבינט המלחמה ועל העומד בראשו. אסור להם להחמיץ אף הזדמנות להחזיר את כולם הביתה עכשיו”, סיכמו במטה.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *