שבוע להיעלמות היימנוט קסאו: “החשש שנחטפה ממשי”שבוע חלף מאז נעלמה היימנוט קאסו בת ה-9 ממרכז הקליטה בעיר צפת – ועדיין אין קצה חוט לגבי מה עלה בגורלה.

היום (ראשון) נחת אביה של היימנוט בארץ, לאחר שטס לביקור משפחתי באתיופיה עוד טרם נעלמה בתו. “האב תושאל לגבי היעלמותה, כמו ששאלנו בני משפחה אחרים. הוא לא חשוד בכלום”, מסביר גורם במשטרה, “הוא קיבל סקירה על החיפושים שאנחנו עורכים בשטח בניסיון לאתר אותה”.


לדברי אותו גורם במשטרה, נכון לשלב זה אין כל התקדמות בחקירה. “אנחנו לא מרימים ידיים ונעשה הכל כדי לאתר אותה בריאה ושלמה”, הוא מוסיף, “המשימה הזו נמצאת בראש סדר העדיפות של  מחוז צפון במשטרה”.

במקביל לחיפושים הנרחבים, צוות חקירה מיוחד שהוקם חקר עשרות תושבים מצפת – חלקם טסו לחו”ל ביום ההיעלמות של קאסו ואף שהו באזור בו נעלמה באותו הערב. אך גם כאן לא נרשמה פריצת דרך שתוביל לאיתור הילדה.

החיפושים אחר היימנוט בת ה-9

החיפושים אחר היימנוט בת ה-9

היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת

היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת

קאסו בת ה-9 נראתה לאחרונה ביום ראשון שעבר בסביבות השעה 20:00, בעת שחילקה עלוני בחירות – ומאז נעלמו עקבותיה. צוותים רבים של שוטרים ומתנדבים מחפשים מאז אחר הילדה, במבצע שזה לשם “פני מלאך”. שוטרים ביחידות מיוחדות סרקו את כל החדרים במרכז, והופכים כל אבן באזור המבנה.

כפי שחשפנו לראשונה ב-mako החוקרים בדקו גם את מצלמות האבטחה במרכז הקליטה בהן מתועדת קסאו בפעם האחרונה, אך התברר כי כמה מהן לא פעלו. בנוסף נלקחו סרטוני אבטחה מהאזור בניסיון להבין האם קסאו נחטפה ונלקחה במכונית – אך גם הבדיקה הזו לא העלתה ממצאים חדשים.

“החשש מחטיפה הוא ממשי, במיוחד לאור העובדה שאין לנו שום מידע חדש לגבי ההיעלמות”, ציין קצין משטרה, “מנסים לאסוף כל מידע שיעזור לפתור את התעלומה”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *