שלום אביטן נפטר בגיל 73

אבל כבד בכדורגל הישראלי. אחרי מאבק ממושך במחלה נפטר הבוקר (שישי) שלום אביטן, אגדת הפועל ב”ש, בגיל 73 כתוצאה מקריסת מערכות. ההלוויה תתקיים היום ב-14:00 בבית העלמין הישן בב”ש, משפחתו תשב שבעה בביתו רחוב סיני 1. חלוץ העבר, שכיכב גם בבית”ר ירושלים והפועל ת”א ושיחק בנבחרת ישראל, היה מלך שערי הקבוצה הדרומית בכל הזמנים ויש לו חלק מרכזי מהזכייה השנייה בתולדותיה באליפות בעונת 1975/76.

לאביטן יש 251 הופעות במדי הפועל ב”ש (החמישי בתולדות המועדון) והוא כבש למעלה מ-100 שערים בכל המסגרות. את דרכו ככדורגלן החל בשלהי שנות ה-60 עם בית”ר ב”ש, בעונת 1972/73 חצה את הכביש להפועל ב”ש אבל אחרי עונה אחת שוחרר והצטרף לבית”ר ירושלים. הוא שיחק בבירה שתי עונות ובקיץ 1975 חזר לאדומים מהדרום.

למעט עונה אחת בהפועל ירושלים שיחק אביטן בהפועל ב”ש עד 1984/85. את הקריירה בליגת העל הוא סיים בהפועל ת”א, עמה זכה באליפות ב-1986 וכבש בדרבי מול מכבי ת”א. הוא פרש אחרי תקופה בהפועל אשדוד, כשבאמתחתו גם שתי הופעות בנבחרת ישראל של המאמן עמנואל שפר ושני שערים בניצחון 0:2 על הנבחרת האולימפית של הולנד.

הפועל ב”ש ספדה: “מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים, שלום אביטן, הלך לעולמו. שלום שיחק לראשונה בקבוצה בעונת 1972/1973. הוא חזר לקדנציה שנייה בעונת 1975/1976 ותרם לזכייה באליפות השנייה בתולדות המועדון. עד לסיום הקריירה, שלום ערך במדי המועדון 251 הופעות (מקום חמישי בתולדות המועדון) וכבש מעל ל-100 שערים בכל המסגרות, שמציבים אותו בפסגת טבלת מלך שערי הקבוצה בכל זמנים. אנו מחזקים בשעה זו את שרון אביטן, בנו ושחקן העבר של המועדון ומנהלה המקצועי לשעבר של מחלקת הנוער, ואת כלל משפחת אביטן. שלא תדעו עוד צער. יהי זכרו ברוך”.

גם ראש עיריית ב”ש, רוביק דנילוביץ, ספד: “יום עצוב! שלום אביטן מגדולי חלוצי הפועל ב”ש ומדינת ישראל, נפטר הבוקר. הוא וחבריו מהפועל ב”ש, הביאו כבוד רב וגאווה לעיר, כאשר זכו באליפויות המדינה באמצע שנות השבעים. שלום היה דמות צבעונית מיוחדת והוא יחסר מאוד לנוף הבאר שבעי ולכדורגל הישראלי. תנחומינו מעומק הלב, לרעיה המסורה גילה, לילדיו ולנכדיו שעטפו אותו באהבה עד לרגעיו האחרונים. העיר ב”ש מרכינה ראש. יהי זכרו ברוך!”.

בית”ר ירושלים, במדיה שיחק בין 1973 ל-1974, ספדה: “שלום אביטן, ששיחק במועדון בעונות 1973-1975, נפטר הלילה. הופיע 50 פעמים במדי בית”ר וכבש 11 שערים. אנו משתתפים בצער המשפחה והפועל ב”ש, בה הפך לסמל”.

גם הפועל תל אביב ספדה לשחקן העבר: ״מועדון הכדורגל הפועל תל אביב מרכין ראש על לכתו בטרם עת של חלוץ העבר שלום אביטן, אשר זכה עם הקבוצה באליפות ב-85/86. אנו מחבקים את משפחת אביטן בשעתם הקשה. יהי זכרו ברוך.״

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *