שני חולי חצבת נוספים נמצאו באזור חיפה – חי פֹּה

בחודש האחרון מספר חולי חצבת אותרו באזור חיפה. כיום, רביעי 31.1.24 דווח ממשרד הבריאות בפעם השלישית על חולי חצבת שמתגוררים באזור חיפה.

שני אחים לא מחוסנים מאזור הקריות שחלו בחצבת

משרד הבריאות מעדכן על שני אחים לא מחוסנים מאזור הקריות שחלו בחצבת. מאז ספטמבר 2023 דווח על שני חולים ממחוז חיפה ושישה ממחוז הצפון, 10 חולים מתל אביב, מקרה אחד מאזור נתניה, ומקרה נוסף מאזור ירושלים. ככל הנראה שני האחים נדבקו במהלך שהייה בחו”ל.

בחקירה אפידמיולוגית התברר כי אחד מהאחים נסע בתחבורה הציבורית ביום חמישי 25.1.24 בשעה 15:30, עלה על קו מספר 4 של המטרונית מתחנת מרכזית חיפה חוף הכרמל וירד בצומת צבר בקרית ביאליק. נוסעים שהיו על המטרונית מתבקשים לוודא כי הם מחוסנים בהתאם להמלצות משרד הבריאות:

  • השלמה לשני חיסונים מגיל שנה, במרווח של חודש ביניהן.
  • נוסע שנולד לפני 1957 נחשף לנגיף בילדות ולא צריך להתחסן.
  • ילדים עד גיל 6 יש להשלים את החיסונים בטיפות החלב, ילדים מעל גיל 7 יש להשלים חיסונים דרך שירותי הבריאות לתלמיד ומבוגרים בקופות החולים.
  • משרד הבריאות ממליץ לנשים הרות שאינן מחוסנות בשתי מנות ולאנשים הסובלים מדיכוי חיסוני ושהיו על המטרונית בשעה זו – לפנות לרופא/ת המשפחה או למוקדים לרפואה דחופה בכדי לקבל חיסון מונע.

מחלת החצבת

מחלת החצבת היא מחלה נגיפית מדבקת ביותר שמתבטאת בחום, הרגשה כללית רעה, נזלת ופריחה ועלולים להיות לה סיבוכים קשים ואף מסכני חיים. במידה ויש צורך בהגעה למרפאה או למיון, יש לתאם הגעה ולהודיע לצוות בעת ההגעה למוסד הרפואי. במידה ומופיעים תסמינים ועד לבירור רפואי יש להימנע משהייה במרחבים ציבוריים כדוגמת קניונים, תחבורה ציבורית וכדומה.

המשרד מדגיש את חשיבות מתן חיסוני השגרה כנגד מחלות כמו חצבת שחלקן עלולות לגרום לסיבוכים קשים ולמוות. לבדיקת סטטוס חיסוני וקביעת תור לחיסון, יש לפנות למוקד קול הבריאות *5400 או לרופאי ולרפואות הילדים בקופות החולים.

כתבות נוספות בחי פֹּה – חדשות חיפה:

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *