שרה נתניהו: “ראית כמה חטופים החזרנו? אפילו לא אמרו לנו…בשבוע שעבר התקיימה פגישה בין חברת כנסת מהאופוזיציה לבין רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בניסיון לרתום אותה למאבק לקידום עסקה מול חמאס. בעבר אמר נתניהו לגבי עסקת שליט כי שרה היא זו שהביאה לשחרורו, ופעילים במאבק למען שחרור החטופים בעזה תולים תקוות שמעורבותה תסייע ומנסים לפנות ללבה.

הביקורת של רעיית ראש הממשלה על משפחות החטופים (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)

הביקורת של רעיית ראש הממשלה על משפחות החטופים | צילום:
אבשלום שושני, פלאש 90


במהלך אותה פגישה, בתגובה לדבריה של חברת הכנסת, אמרה לה שרה נתניהו כי היא וראש הממשלה לא זכו עד כה לתודה על שהחזירו חלק מהחטופים: “ראית כמה חטופים החזרנו? אפילו לא אמרו לנו תודה”. דברים מקוממים ברוח זהה נאמרו על ידה בשבוע שעבר לגורמים נוספים בפורום אחר.

חטופים ששוחררו בעסקה הקודמת התייחסו לדבריה של נתניהו: הנערים ליאם אור, מיה רגב, יגיל יעקב, עלמה אור, גלי טרשצ׳נסקי ואופיר אנגל פרסמו ברשתות החברתיות מילים חריפות בתגובה. בסטורי שפרסם ליאם, עם הציטוט שאמרה נתניהו, כתב: “סליחה שנחטפתי”. הנער יגיל יעקב הגיב גם הוא: “סליחה שנחטפתי, פעם הבאה אממן לעצמי את החופשה בעזה”.


מיה רגב מגיבה לרעיית ראש הממשלה (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מיה רגב)

מיה רגב מגיבה לרעיית ראש הממשלה | צילום:
מתוך עמוד האינסטגרם של מיה רגב


תגובתו של ליאם אור לשרה נתניהו (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ליאם אור)

תגובתו של ליאם אור לשרה נתניהו | צילום:
מתוך עמוד האינסטגרם של ליאם אור


נציגי משפחות החטופים הגיבו לדבריה של שרה נתניהו ופרסמו סרטון בו הם מביעים תקווה כי היא אכן תביא לשחרור יקיריהם. עינב צנגאוקר, אמו של החטוף מתן צנגאוקר, אמרה שהיא “שמחה שהגברת שרה נתניהו אחראית על החזרת החטופים. הייתי שמחה אם היא תיקח אחריות גם על החטיפה של הבן שלי מתן ועל ההפקרה שלו, ואני יותר מאשמח אם היא תהיה זו שאחראית גם להחזיר את מתן הביתה”.

בלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדברים ומסרו: “מסתבר שמשיחה בארבע עיניים אפשר להגיד כל מה שרוצים, כולל שקרים והמצאות מופרכות”. בנוגע לחברת הכנסת שנפגשה עם שרה נתניהו מסרו כי היא עצמה אמרה כמה “דברים מעניינים” שאם ייחשפו לציבור יעוררו תדהמה במערכת הפוליטית.

 

לצד ציפיותיה של שרה נתניהו לקבל הכרת תודה מהחטופים ששוחררו עד כה, ראוי להזכיר שגם החטופות ששוחררו שרון קוניו ואגם גולדשטיין אלמוג סיפרו שלא זכו לקבל אף טלפון מראש הממשלה או מרעייתו, עם חזרתם לישראל אחרי יותר מ-50 ימים בשבי חמאס.

מטה משפחות החטופים על דבריה של שרה נתניהו: “לנוכח אמירתה של שרה נתניהו אנו פונים אליה כמו שהיה לך חלק בעסקה הקודמת, אנו מצפים ומבקשים ממך לקדם את שחרור כל החטופים שעוד נותרו מאחור, עם ישראל יודה לך”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *