תחקיר צה”ל: אפרת נהרגה כנראה מתקיפת חיל האוויר ב-7…חיל האוויר פרסם היום (שישי) תחקיר ששופך אור על הדרך שבה נהרגה אפרת כץ שנחטפה מניר עוז ב-7 באוקטובר. לפי צה”ל, מממצאי הבדיקה עולה כי במהלך הקרבות והתקיפות האוויריות, אחד ממסוקי הקרב שלקח חלק בלחימה, ביצע ירי לעבר כלי רכב שהיו בו מחבלים, ואשר בדיעבד על פי העדויות התברר שהיו בו גם חטופים.

“כתוצאה מהירי נהרגו מרבית המחבלים שאיישו את כלי הרכב, וככל הנראה אפרת כץ ז”ל”, נמסר מחיל האוויר. “ממסקנות צוות הבדיקה עולה כי ככל שנכחו חטופים ישראלים בכלי הרכב הנע, לא ניתן היה להבחין בהם במערכות התצפית הקיימות, וכי הירי הוגדר כירי על רכב עם מחבלים”.

ממצאי הבדיקה הוצגו למשפחתה של אפרת ז”ל ולמשפחות החטופים. מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, הדגיש שחיל האוויר ביצע תחקיר כן ושקוף. “מדובר באירוע טרגי ומצער אשר התרחש בעיצומה של לחימה בתנאי אי-ודאות”, נמסר בהודעת דובר צה”ל. “מפקד חיל האוויר לא מצא דופי בפעולת צוות המסוק, שפעל לפי הפקודות תחת מציאות מלחמתית מורכבת”.


גדי מוזס, שנחטף לעזה, ובת זוגו אפרת כץ ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

גדי מוזס ואפרת כץ | צילום:
באדיבות המשפחה


אפרת הייתה בת זוגו של גדי מוזס, שציין את יום הולדתו ה-80 בחודש שעבר בשבי חמאס בעזה. אחייניתו סיפרה שלפני שנחטף, ניסה גדי להגן על אפרת ועל משפחתם, תוך שמנסה לנהל משא ומתן עם המחבלים. בתה של אפרת, דורון כץ-אשר, ששוחררה בעסקת החטופים לאחר 49 ימים בשבי, סיפרה בריאיון קודם על רגעי החטיפה ועל השניות שבהן איבדה את אימה, שישבה לצדה רכב.

דורון כץ אשר בריאיון ראשון

דורון כץ אשר

“באיזשהו שלב העלו אותנו באמת על טרקטור שלקח אותנו מהשדה ישירות לעזה”, אמרה. “באמצע הנסיעה בטרקטור היה ירי שכתוצאה ממנו, אמא שלי, האהובה שלי, נרצחה”. תוך כדי הירי, שתי בנותיה הקטנות של דורון הצליחו לברוח והיא נאלצה לעזוב את אימה מאחור כדי להגן עליהן: “הבנתי שאין לי איך לעזור לה, שאני חייבת לחבור לבנות”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *