תכננו ירי והנחת מטענים: סוכל פיגוע של דאעש באצטדיון טדי בירושליםשורה של פיגועי טרור, המורכבים מהנחת מטען וירי מנשק חם, בהם האחד כלפי תחנת משטרה בירושלים והשני באצטדיון הכדורגל טדי בבירה, שתוכננו על ידי מחבלים תומכי ארגון הטרור דאעש, תושבי מזרח ירושלים, סוכלו על ידי היחידה המרכזית (ימ”ר) של משטרת מחוז ירושלים והשב”כ. כך הותר לפרסום. 

מהחקירה עלה כי שניים מהמחבלים תכננו להכין מטענים ואמצעי חבלה ולבצע ירי כלפי תחנת משטרה, ובאזור אצטדיון טדי בירושלים. בתוך כך חברו השניים למחבל נוסף שהדריך אותם ושכנע אותם לצאת לאימוני טרור בחו”ל על מנת להתאמן ולקדם פעילות טרור בארץ ובחו”ל, אולם הביצוע לא יצא לפועל שכן חוקרי הימ”ר והשב”כ חשפו את המזימה הטרוריסטית עוד בטרם מימשו אותם המעורבים וסיכלו את תוכניותיהם. 

במשטרה ובשב”כ מדווחים כי במהלך החודש האחרון, החלה חקירה בשב”כ ובימ”ר ירושלים במשטרה, נגד חוליית מחבלים, בחשד לכוונתם לבצע פיגועים במתווה של הנחת מטען חבלה וירי מנשק חם, כל זאת במסגרת השתייכות לארגון הטרור המדינה האסלאמית “דאע”ש”.

בהכוונת שב”כ, לפני כחודש עצרו בלשי ימ”ר מחוז ירושלים שלושה מחבלים, צעירים בשנות ה-20 לחייהם תושבי מזרח ירושלים ומחקירת עלה כי הם נשבעו אמונים למדינה האסלאמית “דאע”ש” ותכננו לבצע מספר פיגועים באזורים מרכזיים בעיר ירושלים, במתווים שונים של הנחת מטען וירי מנשק חם.

עוד עלה מהחקירה המשותפת, כי שניים מהמחבלים, התומכים באידיאולוגיית “דאעש”, תכננו לבצע פיגועי טרור נגד תחנת המשטרה במזרח ירושלים. בנוסף המחבלים תכננו לבצע פיגוע באזור אצטדיון טדי, במתווה של הנחת מטען. מאחר והכנת המטען לא צלחה, תכננו השניים במקום זאת, לבצע במקום פיגוע ירי.

כאמור, שני המחבלים חברו למחבל נוסף בשנות ה-50 לחייו, תושב סוואחרה, שהדריך ושכנע אותם לנסוע לאימוני טרור בחו”ל. תחילה למדינות באפריקה ולאחר מכן לסוריה או לעיראק, וזאת על מנת לקדם פעילות טרור בארץ ובחו”ל. בהמשך נעצר חשוד נוסף במעורבות במעשה. 

חשוב לציין כי בטרם מעצרם, שני המחבלים החלו בהכנות לביצוע פיגועי הטרור ובלמידה על אופן הכנת המטענים ואמצעי החבלה שעמם תכננו לבצע את הפיגועים. 

במסגרת זו, חוקרי המשטרה במחוז ירושלים והשב”כ, חשפו את כוונותיהם להכנת מטעני חבלה ופיגוע ירי שהתכוונו לבצע המחבלים נגד תחנת משטרה בירושלים ובאזור אצטדיון טדי בעיר. עם סיום החקירה בשב”כ ובימ”ר ירושלים, התגבשה תשתית ראייתית נגד חוליית המחבלים. מעצרם הוארך מעת לעת, בבימ”ש השלום בירושלים וצפוי נגדם היום כתב אישום ע״י הפרקליטות. 

מפקד מחוז (ממ״ז)  ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, שיבח את ימ״ר ירושלים על שיתוף הפעולה עם שב״כ לאורך השנה בסיכול טרור ובכל הפעילות המשותפת של המשטרה והשב״כ למען ביטחון אזרחי ישראל. מאז תחילת המלחמה סיכלו במשטרת מחוז ירושלים ובשב”כ, עשרות פיגועים וכוונות פיגועים באזור ירושלים, במגוון מתווים, הן בזכות פעילות במישור המודיעיני והחקירתי והן בזכות ערנות, מקצועיות ותגובה מהירה של שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג”ב הפועלים בבירה.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *