תקיפה באיראן שפגעה בבסיס צבאיבמדינה מדווחים על תקיפה, ככל הנראה באמצעות כלי טיס בלתי-מאוישים שפגעה בבסיס הסמוך לאיספהאן, שהיה חלק מהמתקפה האיראנית. בישראל בשלב ראשון לא התייחסו לדיווחים ולא שינו את ההנחיות לעורף, על פי התקשורת בארה”ב האמריקאים עודכנו. בתיעוד נשמעו פיצוצים ואזעקות


דיווחים על תקיפה באיראן ופגיעה בבסיס (צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, יוטיוב)

צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, יוטיובדיווחים על תקיפה המיוחסת לישראל באיראן: כשבוע לאחר מתקפת הטילים והכטב”מים ששיגרה איראן משטחה לעבר שטח ישראל, מדווחים במדינה על פיצוצים שנשמעו סמוך לכמה מתקנים צבאיים. בתיעוד שעלה לרשת נשמעים הפיצוצים ולאחריהם אזעקות.

מדיווחים ראשונים עולה כי ייתכן ומה שהותקף הוא בסיס אווירי ליד איספהאן באיראן, שממנו כך על פי דיווחים יצאה לפחות חלק מהמתקפה האיראנית על ישראל בסוף השבוע שעבר, בסיס שכלל הנראה נפגע כתוצאה מהפעולה.


על פי כמה דיווחים באיראן, עלו טענות כי המתקפה בוצעה בעזרת כלי טיס זעירים בלתי מאוישים. בארה”ב דיווחו כי הממשל עודכן בפעולה המיוחסת לישראל, כאשר דיווחים על פיצוצים הגיעו סמוך לאותה שעה גם מעיראק ומסוריה, שם פועלות כידוע מיליציות איראניות.

בבסיס חיל האוויר האיראני באיספהן יושבות טייסות קרב ותובלה. השימוש ברחפנים לתקיפת הבסיס הזה, זה לא דבר חדש. בעבר יוחסו לישראל תקיפות רחפנים “מתאבדים” באיראן במסגרת המב”מ (המערכה שבין המלחמות, שם כולל לתקיפות העלומות בסוריה ומקומות נוספים).

הדיווחים החלו להגיע סביב השעה 5 בבוקר שעון ישראל, שבשלב ראשון לא התייחסה אליהם ולא שינתה את ההנחיות לעורף. בדובר צה”ל כבר הבהירו לאחרונה שאם יהיה שינוי יעדכנו את הציבור, שנקרא להיות קשוב.

מה המשמעויות מבחינת העימות עם איראן, מה הלאה ולמה להתכונן? לפחות נכון לשעות הראשונות של הדיווחים על התקיפה, עוד מוקדם לדעת ורב הנסתר על הגלוי, כששני הצדדים שומרים עדיין את הקלפים קרוב לחזה, ולא מדברים באופן רשמי על מה שקרה. ייתכן שאם בכך הסתיימה התקיפה מדובר במהלך מדוד שנועד להשאיר לאיראנים מרחב תמרון, כזה שיאפשר להם להכיל את הפעולה הישראלית ולא להרחיב את המערכה.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *