6,000 השתתפו במרתון ים המלח


|
מרוץ ארץ ים המלח  (אורן אלון)
מרוץ ארץ ים המלח (אורן אלון)

שר התיירות חיים כץ וראש המועצה האזורית תמר ים המלח ניר ונגר הזניקו הבוקר את מקצי מרתון ארץ ים המלח ה-5. במרתון התקיימו 5 מקצים בהם השתתפו כ-6,000 משתתפים, מתוכם כ-2,500 שרצו את חצי המרתון אותו הזניק אלי רון, אביהם של האחים תומר וגיורא רון ז”ל, בני קיבוץ עין גדי.

בנוף מרשים: מרתון ארץ ים המלח

המקצה השני בגודלו היה ל-10 ק”מ ובו השתתפו כ-2000 משתתפים. כל הרצים הוזנקו על מסלולים חדשים במקטע הטיילת החדש ועל סוללות שלא רצו עליהן מעולם. במהלך הריצה עלו המשתתפים על סוללת גבולה המזרחי של ישראל עם ירדן. בין המשתתפים היו בני משפחות חטופים, בני משפחות שכולות, פצועים מהמלחמה, אנשי מיל’ ומפונים.

רותי גרינגליק, שבנה שאולי ז”ל נפל בלחימה בעזה רצה לזכרו 10 ק”מ ואמרה: “הריצה בשבילי היא בריאות הנפש שלי בכלל ובימים אלה בפרט. הרגשתי שרצתי עם היד של שאולי בני על הכתף”.

מרוץ ארץ ים המלח (יח"צ)מרוץ ארץ ים המלח (יח”צ)

איתמר ויזל, אחיו התאום של אלקנה ויזל ז”ל שנפל באסון קריסת המבנים בעזה ורץ עם חבריו של אלקנה ז”ל 10 ק”מ תחת המסר שאלקנה השאיר במכתבו האחרון: “תחיו! תחזיקו אחד לשני את הידיים ואל תפסיקו לרגע את העוצמות של החיים”.

מרוץ ארץ ים המלח (יח"צ)מרוץ ארץ ים המלח (יח”צ)

אור שיזף, אשר נפצע קשה בפעילות מבצעית בחאן יונס ונמצא כעת בשיקום מורכב, הזניק את מקצה 5 הקילומטרים ואמר: “כמי שרץ בעבר פעמיים את מקצה המרתון המלא כאן במרתון הנמוך בעולם, אני שמח מאוד על ההזדמנות והיכולת לקחת חלק באירוע. למרות הפציעה והשיקום הארוך שעוד לפניי, אני מתכוון לרוץ במרתון ים המלח 2025”.

שאול לוי, בן ה-78 שנכדתו נעמה חטופה בעזה ורץ למען חזרתם של החטופים 10 ק”מ: “רצתי הבוקר במרתון ים המלח עם עוד 6,000 רצים למענה. מרגיש לי כי העברנו אנרגיה מטורפת לחטופות ולחטופים. רק אל תאבדו תקווה. תחזיקו עוד קצת. נחזיר את כולכם הביתה!”.

מרוץ ארץ ים המלח (יח"צ)מרוץ ארץ ים המלח (יח”צ)

ניר ונגר, ראש המועצה האזורית תמר ים המלח: “התעקשתי על קיום המרתון מתוך הבנה שקיום אירועי ספורט ותרבות בזמן מלחמה הם ממאפייני השגרה והחוסן. מסורת קיום המרתון זו השליחות, הניצחון והתרומה האזרחית שלנו לחיזוק חוסנו של העורף, לצד התמיכה בלוחמי ולוחמות צה”ל בכל אזורי הלחימה. הרצים זכו להפוגה בריאה לגוף ולנפש וכולנו מייחלים לחזרתם המהירה של החטופים. אני מודה לכל השותפים בארגון המרתון”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *