Doctors – המחלה המסתורית של קייט מידלטון: לאן נעלמה הנסיכה מווילס?

אנשים רבים ברחבי העולם תוהים לאן נעלמה קייט מידלטון, שלא נראתה מאז חודש דצמבר האחרון. היעלמותה החריגה של הנסיכה מווילס הוציאה את הרשת מדעתה – אינספור תיאוריות קונספירציה נזרקו לאוויר, כולל בסרטוני טיקטוק רבים. התהיות סביב הנושא משגעות את הציבור שמשווע לדעת מה קרה לקייט. האם הנסיכה עברה פרוצדורה רפואית ותו לא, או שמדובר בטיוח של בית המלוכה? כל הקונספירציות כאן.

לאן נעלמה הנסיכה קייט?

תעלומה סוערת בממלכה המאוחדת – לאן נעלמה קייט מידלטון, נסיכת וויילס? היעדרותה הבלתי מוסברת של קייט, שבעבר כונתה הדוכסית מקיימברידג’, מהחיים הציבוריים מאז דצמבר האחרון, יצרה ואקום של תהיות וספקולציות, שממלאות את הרשתות החברתיות ואת הטיקטוק בעיקר.

לכבוד פורים, הכנו לכם את מצעד הספקולציות הגדול, ביניהן: התגובה הרשמית של בית המלוכה על ההיעלמות המפתיעה, הבגידה המלכותית של וויליאם, וגם: איך כל זה קשור לאסתר המלכה.

האירוע האחרון בו נראתה קייט היה ביום חג המולד, כשהגיעה לכנסיה באחוזת סנדרינגהם המלכותית יחד עם בעלה הנסיך וויליאם ושלושת ילדיהם. לבושה במעיל כחול כהה וכובע מודרני, נראתה הנסיכה רעננה ובריאה לחלוטין, כששום סימן חיצוני לא העיד על הפרשה הדרמטית שעתידה להתגלגל שבועיים לאחר מכן.

הניתוח של קייט

בשלב מאוחר יותר נודע שקייט אושפזה בינואר האחרון במטרה לעבור ניתוח בבטן בבית חולים פרטי בלונדון. ארמון קנזינגטון שמר על חשאיות מוחלטת לגבי אשפוזה ופרטי הניתוח. מהארמון יצאה הודעה קצרה ולקונית לפיה קייט עברה “ניתוח בטן מתוכנן”, ללא פרטים נוספים על הניתוח או מדוע הנסיכה נאלצה לעבור את הפרוצדורה.

לעומת זאת, עם או בלי קשר לקייט, הארמון פרסם פרט רפואי על אודות בן מלוכה אחר – המלך צ’ארלס, שעבר בדיקה רפואית עקב ערמונית מוגדלת וחשד לסרטן הערמונית.

בחזרה לאניגמת קייט, התגובה הזהירה והחשאית של ארמון המלוכה רק הסעירה את רוחות הספקולטורים יותר, ובהיעדר מידע רשמי, הופצו שמועות רבות על מצבה הבריאותי של קייט – החל מהסברה כי עברה היסטרקטומיה או ניתוח להסרת גידול ממערכת העיכול, ועד לתיאוריות מופרכות לפיהן קייט כבר אינה בין החיים.

הספקולציות הרבות הופנו כלפי הבית המלכותי, שספג ביקורת נוקבת מצד התקשורת הבריטית על כך שמנע ממידע חיוני להגיע לידי הציבור. כתבים בכירים המסקרים את בית המלוכה העלו שאלות קשות על הסיבות לחשאיות היתר סביב ניתוחה של הנסיכה הפופולרית ביותר בממלכה. היעדרות כה ממושכת עוררה חשדות לכך שמדובר במחלה קשה או במצב רפואי חמור הרבה יותר מכפי שהארמון מוכן לחשוף.

התמונה המשונה שבית המלוכה בחר לפרסם

מספר ימים לאחר ההודעה הלקונית של בית המלוכה, פורסם בחשבון הטוויטר הרשמי של הדוכס והדוכסית מקיימברידג’ צילום של קייט עם ילדיה בחגיגות יום האם. אלא שגם הניסיון הזה הפך למחדל תקשורתי – התמונה פורסמה עם עבודת פוטושופ חובבנית במיוחד שגרמה לתוצאה הזויה במיוחד.

בתמונה קייט נראית מחויכת עם שלושת ילדיה, אך לא רק הילדים וקייט נמצאים בתמונה המדוברת, אלא גם מספר ידי אדם שלא שייכות לאף אחד מהמצולמים. “נפלנו קורבן לתקרית חמורה של הונאה; אמינות הבית המלכותי נפגעה קשות”, נמסר בתגובה לממצאים המוזרים בהודעה רשמית מטעם בית המלוכה.

קייט מידלטון

משפחת המלוכה הבריטית. מידלטון עם ילדיה (שנייה מימין). צילום ארכיון: שאטרסטוק 

משבר התמונה המזויפת, שכונה בתקשורת הבריטית “מזויפ-קייט” (Fake Kate), הביך את ארמון קנזינגטון, שנאלץ לפרסם התנצלות רשמית מטעמה של קייט: “כמו צלמים חובבים רבים אחרים, אני לפעמים משחקת בעריכה דיגיטלית של תמונות. רציתי להביע את התנצלותי על כל אי הבנה שהתמונה המשפחתית שחלקנו אתמול גרמה. אני מקווה שכולם חגגו יום אם שמח וטוב”. בהמשך ובחלוף ימים אחדים הופצו צילומים מטושטשים נוספים של קייט יושבת ברכב מבית המלוכה רק כדי להוסיף שמן למדורה הבוערת של התעלומה הבלתי פתורה.

חוסר המידע המוחלט והתגובות הבלתי עקביות של מוסדות המלוכה אודות מצבה הבריאותי של קייט גרמו לציבור לאבד סבלנות, וידוענים ביטאו בגלוי חשדות מרחיקי לכת. “קיימת סבירות לא מבוטלת שהיא נפטרה לפני כ-18 חודשים וזה ההסבר למצב”, אמר בבדיחות הקומיקאי הבריטי ג’ון אוליבר בראיון טלוויזיוני.

הבגידה של הנסיך מווילס

אחת הקונספירציות המובילות ביותר ברשת אודות היעלמותה של קייט היא הבגידה של הנסיך וויליאם. בשנת 2019 פורסם כי הנסיך בגד בקייט עם חברתה הטובה ביותר, רוז הנברי, שכמובן השתתפה בחתונת הזוג ונמצאת ביחסים קרובים מאוד עם הנסיך. אף נטען כי הנברי בהריון מהנסיך, ומרוב בושה קייט החליטה להיעלם מהעין הציבורית. לטענה זו אין באמת הוכחות, ולמען האמת, אין גם שום הוכחה שקייט אכן עברה פרוצדורה רפואית. נכון לעכשיו, כל הפרשה בגדר תעלומה.

גניבת המידע הרפואי 

בצל המסתורין הרב שמקיף את מצבה הבריאותי של קייט מידלטון, התגלתה תקרית חמורה שמעידה על חוסר הסבלנות של הציבור לקבל תשובות. בבית החולים היוקרתי The London Clinic, אליו פונתה הנסיכה מוויילס לטיפול בניתוח הבטן המסתורי שעברה לפני כחודשיים, נחשפה פרצת אבטחה חמורה בה ניסה לפחות איש צוות אחד לפרוץ למאגרי המידע הרפואיים ולחשוף את תיקה האישי והסודי של מידלטון.

על פי גורם בכיר שמעורב בחקירה, אנשי הצוות הבכירים במוסד הרפואי היוקרתי נותרו משותקים לנוכח המעשה הקיצוני – הפרת אמונים חמורה ביותר של אחד מטובי אנשי הצוות. “הם פשוט לא האמינו שמשהו כזה יכול לקרות אצלם”, סיפר המקור יודע הדבר ל”מירור”. “חלק מהאנשים הבכירים ביותר התכנסו במהירות לישיבת חירום והזעיקו את נציגי ארמון באקינגהם כדי לדווח על התרחשות המצערת”.

ממקורות אחרים שמקורבים לארמון עלה כי הניסיון הבוטה להפר את סודיות הפרטים הרפואיים של הנסיכה קייט נתפס כמכה קשה במערכת היחסים המסורתית בין המשפחה המלכותית לבין מוסד הרפואה הנחשב. במיוחד לאחר שסרטון תועד את קייט צועדת עם בעלה הנסיך וויליאם בווינדזור ונועד להרגיע את הבריטים, הפרשה הנוכחית רק הוסיפה שמן למדורת הסקרנות והשמועות סביב מצבה.

במענה לשאלות התקשורת, דובר בית החולים נאלץ להכחיש את הידיעות כשטען: “אנו מכבדים את פרטיותם של כלל מטופלינו ללא יוצא מן הכלל, ומתייחסים בכבוד רב לסודיות המידע הרפואי”. עם זאת, כמקובל בפרשיות רגישות, הוא נמנע מלהתייחס ישירות לפרשת ניסיון הפריצה לתיק הרפואי של הנסיכה קייט.

 

לסיכום, ההיעדרות הממושכת והמסתורית של הנסיכה קייט מידלטון מהחיים הציבוריים הולידה גל של תיאוריות קונספירציה מטורפות ברשתות החברתיות. התגובות הזהירות והעמומות של ארמון המלוכה רק הסעירו את רוחות הקונספירטורים, שהציגו הסברים קיצוניים החל מניתוחים, דרך בגידה מלכותית ועד לטענות קיצוניות כי קייט איננה בין החיים.
ואיך כל זה קשור לאסתר המלכה? תגידו אתם.

(צילומים: שאטרסטוק)

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *