N12 – רגב בריאיון: “ניכנס לרפיח. בחירות היוםשרת התחבורה מירי רגב התראיינה הערב (שבת) ל”פגוש את העיתונות”, ושם התייחסה ליחסים עם ארה”ב, שאלת הסיוע ההומניטרי, ההפגנות נגד הממשלה והקריאה לבחירות, וטקס המשואות. על שיחת נתניהו-ביידן שארכה כ-30 דקות, אמרה: “אני שמחה שאחרי השיחה ביידן הבהיר שהוא עומד לצידה של ישראל גם בעניין של מתקפה של איראן על ישראל, וגם על שהבהיר שלא תהיה הפסקת אש בלי עסקת חטופים”. 

“הרחבת הסיוע ההומניטרי קונה לנו זמן” 

“אין ספק שאנחנו באיזושהי מחלוקת מול ארה”ב”, הוסיפה רגב. האחת – בעניין רפיח, והשנייה בנוגע לסיוע ההומניטרי. אמרנו לאורך כל הדרך שסיוע הומניטרי אמור להיות בתמורה לסיוע הומניטרי. אנחנו רוצים לדעת אם החטופים שלנו קיבלו תרופות, אבל בסופו של יום אנחנו מבינים שהרחבת הסיוע ההומניטרי קונה לנו זמן להישאר ברצועה ולהביא את ההישגים ואת היעדים שהעמדנו לצבא – החזרת החטופים וחיסול חמאס”.


הצנחת סיוע הומניטרי בעזה (צילום: חדשות 12)

הצנחת סיוע הומניטרי בעזה | צילום:
חדשות 12


“לא היינו נאלצים להפסיק את המלחמה אבל אין ספק שאנחנו צריכים את הסיוע של ארה”ב”, המשיכה השרה. “ארה”ב מבינה שישראל חזקה, ויציבות של ישראל היא יציבות במזרח התיכון. לא תמיד מסכימים איתם, ובדברים מסוימים אומרים ‘לא’. רה”מ אמר בצורה ברורה לא להפסקת המלחמה ואמר בבירור לא למדינה פלסטינית, אבל כן בעניין הסיוע ההומניטרי. נרחיב אותו, אנחנו לא רוצים את הדה-לגיטימציה שעושים לנו בעולם, ולכן כל עוד אנחנו באמצעות הסיוע ההומניטרי מצליחים להביא להישגים וליעדי המלחמה, אז יש סיוע”. 

על הלחץ הבין-לאומי שמופעל על ישראל אמרה רגב: “אכן יש לחץ לא פשוט, אבל ניכנס לרפיח. יש היערכות, ניכנס. יסיימו בח’אן יונס, עשו עבודה מצוינת בשיפא, ועם כל הכבוד לאמריקנים, אנחנו צריכים לדאוג לאזרחי מדינת ישראל. על מה שאפשר אומרים לא, על מה שאפשר אומרים כן”.

רגב: “בחירות היום זה פרס לחמאס, זה לא להחזיר את החטופים, וזה ניצחון לסינוואר”

השרה רגב נשאלה על דבריו של יו”ר המחנה הממלכתי בני גנץ שקרא לצאת לבחירות בספטמבר, והשיבה: “מתי היו בחירות ושבועיים אחרי הבחירות וניצחון הימין, יצא כל כוח קפלן כדי לבקר אותן? אומרים שנצא לבחירות, ומה יהיה? מה יהיה אם ננצח? יש מועד לבחירות ב-2026. הבחירות הוכיחו שהימין התחזק. אם לוקחים את רחובות כמיקרוקוסמוס של איך ייראו הבחירות, מתן דיל ניצח את כל הקפלניסטים עם בני גנץ ויאיר לפיד, בחירות היום זה פרס לחמאס. גם בספטמבר. בחירות היום זה פרס לחמאס, בחירות היום זה לא להחזיר את החטופים, זה ניצחון לסינוואר”.

הפגנות נגד הממשלה בירושלים

רגב: “בחירות היום זה פרס לחמאס”. הפגנות בירושלים נגד הממשלה, ארכיון

 

על הנמל הימי שיוקם בעזה, אמרה רגב: “קודם כל זה מזח, זה לא נמל. זה מסדרון ימי כדי להביא סיוע הומניטרי זמני. אנחנו חייבים להשיג את היעדים שלנו”. עוד אמרה רגב: “אנחנו עושים הכול כדי ש-7 באוקטובר לא יחזור ולכן, יום אחרי המלחמה אני אהיה מאלה שיגרמו לכך שתהיה ועדת חקירה ממלכתית שתבחן את כולם – הדרג המדיני, הצבאי והמודיעיני. בינתיים צריך לחזק את צה”ל”.

“לאף אחד אין פריווילגיה לבוא ולנסות לרצוח את רה”מ”

שרת התחבורה התייחסה בריאיון גם לסוגיית החטופים: “רה”מ רוצה להחזיר את החטופים ועושה הכול כדי להחזיר את החטופים. הציניות זה מה שמביא את אותן הפגנות שנמצא בהן כוח קפלן, הכתובת לא על הקיר, היא כבר על הגדר. יש שם אנשים עם לפידים ששם כדי לרצוח ולהרוג את רה”מ. אני מבדילה בין כוח קפלן למשפחות החטופים, כל יום בשבילן זה נצח. אני מחבקת את המשפחות ומבינה את הכאב שלהן, לאף אחד אין פריווילגיה לבוא ולנסות לרצוח את רה”מ. הפגנות זה מצוין, אבל הפגנות אלימות – זה לא יכול להמשיך”.

“גורמי האכיפה ובתי המשפט חייבים לאכוף. לא יכולים לעצור אנשים ולשחרר אותם אחרי שעה. השב”כ צריך לעשות הכול כדי למנוע רצח של ראש ממשלה. השב”כ וגורמי הביטחון צריכים להיות ערים לשיח האלים ולהתנהגות האלימה. רצח של ראש ממשלה, מימין או משמאל, זה נורא ואיום”.

לקראת יום העצמאות, נשאלה השרה על טקס הדלקת המשואות והכוונה לקיימו ללא קהל: “הטקס השנה ייראה אחרת משנים עברו. ביקשתי לקיים דיון עם גורמי הביטחון לגבי הקהל, אשקול את זה, אנחנו אחראיים לשלום הציבור. אין פחד ממחאות, יש דאגה לשלום הציבור. אני מבטיחה שהטקס יותאם למלחמה וההחלטות יפורסמו לציבור”.

בכוח קפלן הגיבו על הריאיון: “מירי רגב היא מכונת תעמולה ושנאה בשירות מי שעומד בראש 14 שנה, בנה את חמאס ואשם באסון הנורא בתולדות המדינה. ההסתה השקרית שלה כלפי המפגינים היא ניסיון שקוף לברוח מאחריות למחדל. זו שעתם של האזרחים והאזרחיות להציל את המדינה מידי ממשלת החורבן”.


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *